
Коли трапляються проблеми, зазвичай абсолютно неважливо, на які деталі звертає увагу банк або інша кредиту організація. По суті, клієнту важливо просто запросити гроші і не думати про те, дадуть йому їх чи ні. Але для кредитної організації дуже важливо розуміти, навіщо клієнту видаються кошти, і куди він витратить, якщо заявка буде схвалена. Цільові кредити допомагають визначити можливий ризик неповернення коштів.
В Україні є кілька видів кредитних організацій:
- Банки;
- Кредитні спілки;
- Ломбарди;
- Мікрофінансові організації.
Кожна компанія при цьому повинна мати ліцензію на кредитування.
Є також і різні види цільових споживчих кредитів, наприклад:
- На автомобіль;
- На покупку нерухомості;
- Готівкою на будь-які цілі (наприклад, кредит на весілля);
- Кредитна картка.
Залежно від того, навіщо потрібні кошти, підвищується або знижується ймовірність схвалення заявки. Наприклад, взяти цільовий кредит на будівництво будинку, буде досить складно. По-перше, з огляду на нестабільну економічну ситуацію в Україні у деяких громадян все ж є проблеми з доходом, тому є високий ризик неповернення коштів. При цьому класифікація кредитів за цільовим призначенням може не впливати на схвалення. По-друге, такі види угод оформляються на тривалий термін, тому кредитор повинен бути майже на всі 100% упевнений в клієнті.
Характеристика клієнта включає оцінку таких критеріїв:
- Вік;
- Фінансове положення;
- Наявність майна;
- Сімейний стан;
- Кредитна історія;
- Ситуація з доходом і на роботі.
Позики, не забезпечені гарантіями, отримати складно. Тому цільовий кредит під заставу нерухомості оформити легше, як і, наприклад, позику, яка передбачає початковий внесок. Ту ж іпотеку зазвичай можна оформити за умови внесення не менше 30% від вартості квартири, але іноді такої суми просто немає.
Форми кредиту в залежності від цільових потреб позичальника можуть бути готівковій та безготівковій.
Що таке цільовий кредит?
Види кредитів за цільовим призначенням та строком надання можуть бути абсолютно різними. Умови декларуються самими компаніями і ніяк не контролюються державою.
Організація сама визначає, кому і на які цілі видавати кошти і сама аналізує всі можливі пов'язані з цим ризики.
Цілком може бути і така ситуація, що цільовий іпотечний кредит в одному банку або кредитній спілці отримати легко, в іншому - складніше. Хтось може просто лояльно ставиться до клієнтів, хтось - виставляти жорсткі вимоги і співпрацювати без компромісів.
У будь-якому випадку, цільовий кредит готівкою видається на певні цілі і за фактом розтрати грошей клієнт повинен нести звіт перед кредитором про те, куди вони були витрачені.
Види кредитів за цільовим призначенням та строком надання
Взяти кредит цільового призначення можна на:
- Придбання нерухомості;
- Автомобіля;
- Готівкою або на картку;
- На покупку техніки;
- На відкриття бізнесу;
- Рефінансування;
- Рішення побутових проблем, наприклад, кредит на ремонт квартири.
При цьому в залежності від соціального статусу і становища клієнта, будуть відрізнятися і умови. Точно дізнатися, чи зможете ви оформити позику, і яким буде відсоток, можна тільки звернувшись в компанію. Наприклад, банки і кредитні спілки умовно ділять клієнтів на кілька категорій і в залежності від цього можуть надавати ту чи іншу комісію. Споживчий кредит в одній і тій же компанії клієнти, в залежності від статусу, можуть отримати з різною комісією.
Де взяти цільовий кредит в Україні?
Банки - компанії, де реально можна отримати велику суму, наприклад, кредит на квартиру. Але якщо вам не потрібна велика сума і буде досить не більше 10-15 тисяч гривень, буде ефективніше звернутися в МФО, де можна отримати потрібну суму за кілька хвилин.
Переваги кредитування такі:
- Мінімальний пакет документів;
- Миттєве прийняття рішення по заявці
- Без внесків;
- Клієнт сам вирішує, скільки брати і на який період;
- Вигідні умови позики.
Однією з відомих компаній в Україні є Майкредіт. Компанія займає лідируючі позиції на кредитному ринку, тому що дає можливість швидко взяти до 10 тисяч гривень та не переживати за можливу відмову. Звичайно, кредит на житло в Майкредіт не оформити, але якщо 10 000 вистачить, такий варіант кредитування - найбільш вигідний.