Перша позика - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете:Берете: грн
+
Ваша комісія: 0 грн
=
До повернення:Повертаєте: грн
До:
Головна   Блог   Чим загрожує прострочений кредит?

Чим загрожує прострочений кредит?

14 травня 2018

Сергій три роки працював менеджером з продажу в будівельній фірмі. Робота приносила стабільний дохід, вистачало і на повсякденні витрати, і, як то кажуть "на погуляти", навіть трохи залишалося в заначку. Так минуло два роки, і Сергій вирішив придбати авто, оформивши банківську позику. Грошей на перший внесок вистачило, а робота допомагала безперешкодно здійснювати наступні платежі.

Все було добре рівно до тих пір, поки через рік Сергія не звільнили. Наш герой почав з'ясовувати, яке може бути покарання за несплату кредиту.

Сергій підійшов до питання з усією серйозністю: вивчив законодавство, внутрішні правила банків, а також всю інформацію по темі, яка міститься в мережі. Він з'ясував, чим загрожує прострочений платіж по кредиту і почав виплутуватися з цієї ситуації.

Що таке прострочений кредит?

Простроченою позика вважається з того моменту, коли закінчився термін виплати, прописаний в договорі з кредитором. Після закінчення дії договору, як правило, організації-кредитори нараховують штрафний відсоток, який на порядок вище звичайної ставки.

Деякі банківські структури та фінансові компанії передбачають для клієнтів пільговий період, який настає вже після кінцевої дати виплати - грейс-період. Грейс-період дає кілька додаткових днів для оплати позики, при цьому нарахування відсотків зупиняється.

Наш герой дізнався, що в його банку такої послуги немає, і штрафи за прострочений кредит нараховуються відразу після закінчення договору, тобто - завтра він вже потрапить в прострочення.

Якщо ви заборгували банку

Сергій брав гроші в банку, тому для нього було важливо, що загрожує за прострочений кредит саме там. І ось що вийшло з'ясувати:

  • банківські структури нараховують штрафні відсотки, які, як правило, в два рази або більше перевищують стандартну ставку;
  • деякі банки надають функцію реструктуризація боргу - сума ділиться на частини і виплачується за кілька разів. Зазвичай, під час реструктуризації нарахування відсотків зупиняється;
  • в Україні існує можливість оформити рефінансування кредиту - взяти нову позику для того, щоб закрити стару. Простіше кажучи, це називається перекредитування. Ця послуга може бути надана як безпосередньо кредитором, так і іншим банком;
  • банк продасть борг колекторам або подасть в суд в тому випадку, якщо клієнт навідріз відмовляється повертати гроші і співпрацювати, повністю ігнорує наявність у нього незакритого боргу і не робить ніяких кроків назустріч;
  • якщо ж клієнт готовий співпрацювати, усвідомлює проблему і разом з кредитором шукає шляхи вирішення - питання про те, як не допустити суд за простроченим кредитом, для нього не страшне.

Якщо ви заборгували МФО

Поки Сергій шукав інформацію про прострочення в банківських установах, він знайшов статтю на тему, чим загрожує прострочений кредит в МФО. Сергію вдалося з'ясувати наступні моменти:

  • практично всі мікрофінансові організації пропонують продовжити термін кредиту - оформити послугу пролонгації. В основному, ця послуга безкоштовна, потрібно лише погасити накопичені відсотки;
  • функція реструктуризації боргу доступна в деяких фірмах, що надають послуги. Наприклад, в Майкредіт можна розбити борг на частини і віддавати поступово, роблячи регулярні платежі в установленому розмірі. Це допоможе не допустити покарання за прострочений кредит;
  • МФО мають право передавати борг третім особам, будь то колектори або органи влади, тільки якщо цей момент чітко прописаний в договорі.

Що буде з вашою кредитною історією?

Сергій вивчив усі нюанси і зрозумів, що відновлювати виплати по позичці потрібно в обов'язковому порядку і якомога швидше, щоб не потрапити в чорний список банківських боржників. Туди потрапляють проблемні клієнти фінансових установ, які не повертали борги в великих розмірах. Попадання позичальника в чорний список і негативна кредитна історія можуть надовго закрити доступ до всіх банківських кредитних організацій. І якщо терміново потрібні будуть гроші - отримати їх там не вийде.

Як вийти з ситуації?

Сергій знайшов вихід із ситуації. Він порівняв умови в компаніях, де можна взяти кредит щоб погасити прострочений кредит і прийшов до висновку, що найкращим варіантом буде звернутися в МФО.

Наш герой вирішив взяти терміновий кредит від Майкредіт і відразу погасити частину наявного боргу. Тут виявилися прийнятні умови, низький відсоток, а також можливість продовжити кредит, якщо раптом він зрозуміє, що не встигає його повернути. Сергія приємно здивував той факт, що гроші нараховуються швидко - через 15 хвилин після подачі заявки.

У підсумку наш герой зміг зробити перший платіж за прострочену позику в той же день і уникнути штрафних санкцій.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.