Перша позика - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете:Берете: грн
+
Ваша комісія: 0 грн
=
До повернення:Повертаєте: грн
До:
Головна   Блог   Через який термін очищається кредитна історія?

Через який термін очищається кредитна історія?

08 січня 2018

Кожна людина, яка коли-небудь стикалася з кредитами, прямо або побічно знайома з поняттям кредитної історії і кредитного рейтингу. Ці фактори, як правило, є вирішальними при подачі заявки на кредит. Відповідно, питання про те, через який термін оновлюється кредитна історія і як на неї вплинути, мають для потенційних позичальників особливе значення.

Зміст кредитної історії

Кредитна історія складається з декількох розділів:

  • титульна частина;
  • основна (інформаційна) частина;
  • додаткова (закрита) частина.

У титульній частині знаходяться особисті дані позичальника - ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний номер платника податків.

В основній частині безпосередньо представлені дані про погашені й активні кредити - точна сума позики, період кредитування, відсоткова ставка і т. д.

У третій частині - додатковій - містяться дані про користувачів й організації, які цікавилися вашої кредитної історією. Розділ називається закритим, оскільки ця інформація доступна виключно позичальникові особисто. Для всіх інших, хто цікавиться цим розділом, дані представлені в узагальненому вигляді - кількість запитів на кредитну історію користувача.

Скільки зберігається негативна кредитна історія в УБКІ

Питання про те, скільки зберігається негативна кредитна історія в Україні, цікавить всіх потенційних позичальників. Особливо важливим він стає, коли потрібен кредит на велику суму, а через старі проблемні кредити, банки відмовляють в позиці.

Як виявилося, знайти інформацію про те, скільки діє негативна кредитна історія, не так просто, оскільки різні джерела дають різну відповідь на це питання. Проте, єдиним достовірним джерелом є УБКІ. На офіційному сайті Бюро кредитних історій в розділі "Часто запитують позичальники" зазначено, що кредитна історія зберігається протягом 10 років з моменту виконання зобов'язань кредитного договору - тобто з дати повного погашення кредиту. Звідси випливає, що кредитна історія відновлюється поступово.

Хто може звернутися до вашої кредитної історії?

Згідно з даними на офіційному сайті УБКІ, інформація, що складає вашу кредитну історію, надійно захищена. Кредитна історія доступна тільки тим фінансовим або кредитним організаціям, яким ви самі дозволили отримати відповідну інформацію. Як правило, ви погоджуєтеся з обробкою ваших даних на етапі заповнення особистої інформації, а також цей момент прописується в кредитному договорі, відповідно - підписуючи його, ви даєте згоду на отримання доступу до вашої кредитної історії.

Редагування даних кредитної історії

Дані кредитної історії регулярно оновлюються. Кожен раз, коли користувач виконує будь-які дії, пов'язані з кредитами - оформляє новий, здійснює платіж, закриває кредит - ця інформація надходить в УБКІ.

Як було зазначено вище, згідно з даними, наданими УБКІ, термін давності кредиту становить 10 років. По закінченню цього періоду очищається кредитна історія, але відомості про більш "свіжі" позики зберігається і залишається доступною.

Дуже важливо стежити за своєю кредитною історією. Бувають ситуації, що в Бюро міститься неактуальна інформація - ви закрили кредит, а в кредитній історії він числиться як активний, зазначена дата погашення позики не збігається з фактичною і т. д. У такому випадку, вам необхідно звернутися безпосередньо до УБКІ та скористатися правом оскаржити дані кредитної історії. У разі, якщо організація-кредитор підтвердить вашу правоту, в відповідну інформацію буде внесено корективи.

Один раз на рік можна перевірити свою кредитну історію безкоштовно. Для цього потрібно скласти письмову заяву і відправити її на юридичну адресу УБКІ поштою. Інформація про те, яким чином має бути складено заяву міститься на сайті УБКІ в розділі "Часто запитують позичальники".

Як очистити кредитну історію?

Самостійно видалити дані з Бюро кредитних історій неможливо. Але є кілька варіантів виправити погану кредитну історію:

  • звернутися в організацію, яка надає послуги кредитування і погашати позики вчасно. Цей спосіб є дуже зручним, оскільки за досить малий період часу дозволить "перекрити" погані кредити. Ви можете оформляти позики на карту з поганою кредитною історією в Майкредіт на загальних підставах, оскільки наша скорингова система враховує й інші фактори, окрім кредитної історії;
  • якщо вам нічим гасити існуючий активний кредит, а час оплати вже підходить - ви можете оформити мікропозику на банківський рахунок у сервісі онлайн-кредитування. Імовірність схвалення заявки в такій організації набагато вище, ніж у банку, та й сама процедура займе мінімум часу. Плюсом також є те, що, отримавши гроші на карту, ви відразу можете погасити старий кредит - через інтернет-банкінг вашого банку.

Щоб не довелося шукати вихід із ситуації, коли кредитна історія вже зіпсована, намагайтеся підходити до питань кредитування обдумано. Звертайтеся тільки в перевірені організації, запитуйте ту суму, яку зможете виплатити, робіть платежі своєчасно, і переживати про свій кредитний рейтинг вам не доведеться.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.