Перший займ - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
Ваша комісія: 0 грн
До повернення: грн
До:
Головна   Блог   Що таке реструктуризація боргу за кредитом?

Що таке реструктуризація боргу за кредитом?

12 березня 2018

Ті, у кого були прострочення по кредитах, знають, як важко виходити з ситуації і намагатися знайти спільну мову з банком. Але і поступки, наприклад, реструктуризація не завжди може бути «порятунком», так як в основному приводять до переплати. Важливо розуміти, чи варто приймати нові умови або краще намагатися погасити борг своїми силами.

Грошова позика - це зобов'язання боржника повернути певну грошову суму (одним платежем або частинами) у встановлений договором термін. Порушення угоди, пропущення строку оплати або внесення неповної суми, призводить до негативних юридичних наслідків - штрафу, пені.

Українські банки в основному працюють за однією аннуітентною схемою кредитування. Це означає, що клієнт повертає заборгованість рівними частинами - встановлений фіксований щомісячний платіж. За пропуск 6 платежів клієнт потрапляє в чорний список і подальша довіра кредитора ставиться під сумнів. З клієнтом починають працювати юристи, колектори. Мета роботи - повернути гроші і реструктуризація боргу по кредиту - один із способів її досягнення.

Реструктуризація кредитної заборгованості - це внесення змін до договору з боржником щодо оплати та термінів. Можлива дана процедура тільки при серйозній заборгованості (більше 6 місяців) і рішення про її проведення приймається індивідуально.

Ініціатором може виступати сам кредитор, коли проблемним клієнтам масово надсилаються СМС-повідомлення із запрошенням відвідати відділення і підписати новий договір або боржник сповіщається в телефонному режимі. Коли реструктуризація кредиту ініціюється боржником, він звертається із заявою, в якій викладена суть проблеми: причини прострочення, можливі варіанти погашення, зручні і посильні для клієнта, прохання про відстрочку платежу.

Коли може знадобитися реструктуризація боргу?

На ранніх етапах заборгованості (до 6-7 місяців) з боржником можуть працювати співробітники банку, які здійснюють телефонні дзвінки, розсилають СМС-повідомлення, листи з вимогою оплатити заборгованість. Але коли ситуація вже стає більш ризиковою для фінансової організації і стає зрозуміло, що прострочення може бути не оплаченим, ставиться питання про те, що потрібна реструктуризація боргів. Природно, в кожній організації процедура відбувається по-своєму, але практика показує, що приступають до неї через 6 місяців невнесення платежів.

Саме такий термін прострочення дає банку зрозуміти, що у клієнта дійсно виникли проблеми і порушення набуває систематичний характер. Передбачити, чи зможе повернути боржник всі гроші відразу - неможливо, тому підбираються такі альтернативні варіанти.

Типові умови реструктуризації заборгованості

Існують 3 основні варіанти, за якими може бути проведена реструктуризація боргу фізичної особи:

  • Зменшення суми щомісячного внеску за рахунок збільшення терміну кредитування;
  • Надання відстрочки - канікул;
  • Рефінансування.

Перший варіант дозволяє знизити фінансове навантаження; другий - просто «відкладає проблему в довгий ящик». Без уважного вивчення кредитного договору, юридичних знань, зрозуміти, чи не є реструктуризація заборгованості по кредиту «борговою пасткою» - складно. Варто враховувати, що сторона не буде втрачати свою вигоду, а тому слід звернути увагу на розділ «Відповідальність» і визначити, в яких випадках банк має право нарахувати штраф. У більшості випадків оформити кредит на нових умовах буде легше, ніж його виплачувати, так як за чергове прострочення доведеться платити великі штрафи.

Що стосується рефінансування - це може бути найвигіднішим виходом із ситуації. Рефінансування - взяття грошей в одному банку з метою погашення в іншому. Природно, що угода може також нести ризики і можливі переплати, але хоча б дозволяє закрити одну проблему і перейти до поступового вирішення іншої без побоювання потрійних штрафів. Більш детально про це читайте в статті «Де взяти кредит для закриття кредиту в іншому банку?».

Реструктуризація кредиту - не завжди вихід!

Проблемні ситуації потрібно вирішувати швидко, особливо коли це стосується грошової позики. Якщо пустити все на самоплив, справа може дійти до суду і тоді не виключений і арешт квартири. Звичайно, реструктуризація кредитів, буде зручна переважно особам, які працюють, мають стабільний дохід і в них просто тимчасово виникли труднощі. Тим громадянам, в яких немає офіційного заробітку або через підвищення цін, витрати останнім часом почали перевищувати доходи, важливо вже зараз частково вирішувати проблеми, щоб показати кредитору, що ви якось намагаєтеся виправити ситуацію. І тут можна звернутися в онлайн-сервіс, наприклад, MyCredit, де можна за 20 хвилин отримати до 3000 гривень. У Майкредіт навіть позики на карту з поганою кредитною історією оформляються без проблем. Суми 3000 гривень буде цілком достатньо, щоб внести першу оплату в банку і частково вирішити проблему. Термін кредитування через сервіс становить 35 днів, а це значить, що наступне звернення можливо вже через місяць, коли знову можна буде внести платіж і поступово закрити заборгованість повністю.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.