Економія води в побуті. Як заощадити воду вдома?

Тарифи на воду з кожним роком тільки дорожчають. Як наслідок, людям, що живуть на мінімальну або середню зарплату, оплачувати квитанції стає проблематично. Економія витрат води в побуті - важлива тема, яку слід вивчити, якщо бажаєте раціонально витрачати заощадження і в кінці місяця не віддавати останню копійку за оплату послуг ЖКГ.

Є певні способи, що сприяють значному скороченню витрат в домашніх умовах. Рекомендується уважно вивчити ці правила і активно застосовувати в побуті.

Установка лічильників на воду - вірний спосіб економії побутового споживання води

Економія води вдома швидко і ефективно досягається при установці лічильників. Люди, які вже встановили, напевно встигли зрозуміти переваги від їх використання. Наявність лічильників у побуті та на виробництві, дає можливість мінімізувати витрати, коригуючи їх, відповідно до показників пристрою.

Як економити воду по лічильнику:

1) Установити якісні і надійні пристрої, що відрізняються функціональністю і здатністю знижувати водозатрати. Найкраще допоможуть економити воду в приватному будинку з лічильником: сенсорні, змішувачі або компоненти з термостатом;

2) Придбати насадки. Серед таких компонентів можна виділити різні аератори, обмежувачі, лійки для душу та ін. Зауважте, що для їх експлуатації не потрібна дорога заміна елемента сантехніки. Економія побутового споживання води буде досягатися просто при експлуатації насадок поверх наявних кранів;

Знімати показання коректно. Як в домашніх умовах, так і в виробництві, для обчислення значень на водолічильників. Важливо дотримуватися алгоритму:

 • отримати свідчення з приладів для холодної і гарячої водоподачі;
 • вирахувати різницю між отриманими значеннями в цьому і попередньому місяцях (від більшого віднімаємо менше число);
 • перемножуємо числа, отримані в результаті проведення розрахунків на тарифи.

Коли ви самостійно будете виконувати розрахунки, побачите, де частіше відбуваються значні водозатрати і поступово навчитеся, як заощадити побутове споживання води і її витрати на місяць.

Які крани допомагають економити воду в будинку?

Наступний лайфхак, що дозволяє економити гроші - купити кран, що економить воду. Даний компонент може бути в декількох видах:

 • аератор - встановлюється поверх змішувача, дає можливість заощадити воду в квартирі приблизно на 20%. Мінімізація витрат досягається за допомогою невеликих повітряних бульбашок, що додаються в потік при відкритому крані, і таким чином зменшується розбризкування;
 • змішувач з термостатом - наявність блокатора в даній системі перешкоджає витіканню води, не прогрітій до потрібної температури. Такий метод зберігає 3-5 літрів за одне включення;
 • сенсорний змішувач - найефективніший, але при цьому дорогий тип, що економить до 70% витрат. Він досить популярний в промисловості, не тільки в побутових умовах.

Перераховані факти про економію води помітно зменшують суми в квитанціях і запобігають нераціональній витраті.

Як можна дбайливо й економно витрачати воду

Обов'язково потрібно звертати увагу на поради, як дбайливо економити воду вдома, складені фахівцями, якщо ви віддаєте перевагу витрачати кошти продумано і раціонально. Тим більше, якщо економити опалення в квартирі за допомогою дорогих приладів, то тут важливо переглянути звички і спробувати їх виправити.

Щоб дбайливо й економно витрачати воду, рекомендується:

 • в процесі приготування включайте кран, коли необхідно;
 • мийте овочі та фрукти в мисці, а не під відкритим струменем;
 • ставте бойлер ближче до місця, в якому частіше потрібен гарячий водостік, як правило, це душова кімната;
 • використовуйте лійки, що пропускають строго до 10 літрів рідини за одну хвилину;
 • розповідайте дітям, чому необхідно економно використовувати воду в побуті;
 • мийтеся не довше 5 хвилин, намагайтеся виробити в собі цю звичку;
 • чистіть зуби, приймаючи душ.

Дотримання перерахованих рекомендацій забезпечує економне використання води, а відповідно і зниження грошових витрат на оплату комуналки.

Прийшов рахунок за воду, що волосся стає дибки? Ми вирішимо проблеми з фінансами

Доводиться економити електроенергію, опалення, а рахунки ніяк не зменшується? Реалії сучасного світу такі, що постійне підвищення тарифів не завжди супроводжується збільшенням заробітної плати. Ну що робити, якщо навіть економічне ведення справ не допомагає позбутися від вічних боргів за квитанціями? Цю проблему можна вирішити за лічені хвилини - взяти кредит в компанії Майкредіт!

Сервіс працює в режимі онлайн за графіком 24/7. Ви маєте можливість звернутися за допомогою в будь-який час і отримати оперативну відповідь по заявці. Щоб оформити позику, знадобиться витратити 5 хвилин, сидячи перед екраном телефону або ПК. Сервіс MyCredit готовий подати руку допомоги всім повнолітнім громадянам України, які потрапили в скрутне фінансове становище.