Як заощадити на опаленні в квартирі?

Тарифи ЖКГ ростуть щоквартально, що стає непосильним завданням для українців, особливо в зимовий період. Очікується, що вартість газу в Україні буде знижуватися, проте коли і наскільки - невідомо. Тому слід заздалегідь подумати про шляхи скорочення витрат, не завдаючи шкоди теплу в приміщенні: внутрішні, зовнішні. Наприклад, сьогодні можна заощадити на опаленні квартири газом з лічильником. Вдобавок не забути про вікна, двері, балконні блоки, які часто пропускають протяг, і порушують комфортне середовище.

У цій статті розберемося, як економити на опаленні газом, які є прилади для бюджетного збереження тепла.

Установка лічильників на опалення

Економити на центральному опаленні можливо для багатоквартирних будівель, встановивши загальний числовий прилад на будинок/під'їзд. У будинках з горизонтальним розведенням ставлять персональний вимірювач в кожній квартирі окремо; з вертикальною - тільки один.

Практика показує, що таким чином зберігається близько 40% опалювальних витрат в холодну зимову пору. Регулятор знижує температуру, якщо на вулиці теплішає. Це дозволяє платити менше центрального. При загальному використовується енергія не раціонально, часом доводиться відкривати вікна, тому що не вистачає повітря всередині кімнат.

Таким чином, заощадити газ можна з індивідуальним і загально під'їзним пристроєм.

Утеплення фасаду як спосіб економії опалення

Заощадити в квартирі на опаленні можна за допомогою утеплення зовнішніх стін, які працюють за принципом термоса. Є дві варіації: внутрішнє оздоблення пінопластом і зовнішня обшивка пензлем. Фахівці стверджують: другий спосіб є більш ефективним і енергозберігаючим.

Знизити витрату газу на опалення шляхом панелей краще влітку, коли ціни на матеріал і послуги працівників помітно опускаються. Продукцію можна придбати самостійно, а саму роботу слід довірити професіоналам (висотні монтажі) або спробувати своїми силами (внутріквартирні маніпуляції).

Таким чином, заощадити на комунальних послугах можна подвійно, комбінуючи з іншими методами, про які йтиметься нижче.

Альтернативи центрального опалення

Тарифи на електроенергію диктують нам свої правила, але ми можемо самостійно вибрати більш дешеві формати:

  • на автономному котлі регулюється температура індивідуально. Вони можуть бути на електричному постачанні, на газопостачанні. Електрокотлом користуються жителі не газифікованих будинків, а газифіковані площі дозволяють економити на газовому опаленні;
  • економити на опаленні електрикою в квартирі за допомогою обладнання "Тепла підлога", яке давно зарекомендувало себе як покращений інструмент обігріву;
  • радіатори, конвектори, тепловентилятори - додаткові агрегати, що працюють від мережі, які допомагають підтримувати теплообмін в житловому просторі.

Де взяти гроші на оплату опалення, якщо не вистачає зарплати?

У холодну пору року відкласти достатню кількість коштів банально не вийде через великі витрати за комунальними рахунками. Тому до питання теплозбереження слід підходити заздалегідь. Виходячи з поточного економічного становища, багато сімей не можуть разово витратити стільки грошей, тому фінансові компанії пропонують взяти кредит на квартиру і її перетворення.

Швидко взяти гроші до 10 тисяч гривень може кожен повнолітній українець в сервісі онлайн-кредитування Mycredir, без надання безлічі довідок та інших документів. Це лояльний позикодавець, що схвалює позики 9/10 заявникам, включаючи студентів, пенсіонерів, безробітних.