Як не платити кредит банку в Україні?

Обтяжені боргами люди буває замислюються про те, щоб кинути банк на кредит. Таке відбувається з різних причин. Одні просто втомилися від постійно зростаючих відсотків, інші впевнені, що банки обманюють по кредитам своїх клієнтів. Мабуть, тому взяти кредит безробітному - непросте завдання, оскільки кредитори розглядають їх як потенційних неплатників. Прийшов час розібратися, в яких випадках допустимо перестати повертати позику, а в яких — це грубе порушення законодавства.

Що буде якщо не повертати кредит банку?

Якщо не віддавати кредит банку, в першу чергу, згідно з договором, буде нараховуватися пеня за прострочення, штрафи за ігнорування. В цей же час співробітники компанії здійснюють дзвінки за вказаними номерами і надсилають листи, в яких вказують терміни і суму заборгованості, залишають контакти для зв'язку.

Подальше ігнорування призводить до того, що юристи збирають документи для подачі позову в виконавчий орган, який може накласти арешт на майно неплатника, конфіскувати заставу (якщо це передбачено контрактом) на користь позивача. Також можливо, що до боржника заявляться колектори, які здійснюють психологічний тиск не тільки на позичальника, але і на членів його сім'ї. Якщо не повернути кредит банку, це тягне за собою зіпсовану кредитну історію і внесення в чорний список.

Підстави законно не платити кредит банку в Україні

Не платити кредит банку законно в Україні можна в таких випадках:

  • Визнати договір недійсним на підставі ЦКУ через обставини, що змінилися;
  • Визнати угоду недійсною, відповідно до Закону України Про Нацбанк (якщо йдеться про валютну позику);
  • Оформити процедуру банкрутства фізособи, тобто стати фінансово не активним суб'єктом;
  • Через суд, якщо є привід вважати дії банку-кредитора незаконними.

А не платити банку відсотки по кредиту можна набагато простіше, скориставшись реструктуризацією. Але саме "тіло" позики виплатити все-таки доведеться.

Не платити банку банкруту

Багато хто переконаний, що законно не платити кредит банку-банкруту, що лопнув. Це не правда. Коли фінансова компанія оголошує про банкрутство, інша організація може викупити активні позички. Тоді позичальник повинен обов'язково отримати лист-повідомлення про зміну позикодавця. Повідомити про зміну організації може як первісний кредитор, так і наступний.

В теорії не платити кредит збанкрутілому банку можна, але потім нова компанія може подати в суд. Таку справу виграти нереально, оскільки угода законна, і ви були ознайомлені з її змістом.

Не віддавати кредит банку без ліцензії

Коли організацію позбавляють ліцензії, вона не може продовжувати свою діяльність. У зв'язку з цим, багато хто вважає, що можна не платити кредит банку за законом, у якого відкликали ліцензію. Це твердження сумнівне, оскільки всі активи передаються третій особі (ліквідатору), на рахунок якої відбуватиметься подальша оплата. У цьому випадку також надходить офіційний лист. Нерідко вони просять погасити заборгованість у повному розмірі достроково - ось це вже незаконно. Ви повинні робити регулярні платежі згідно з договором.

Не платити, якщо ви оголошені банкрутом за Законом України

Обдурити банк по кредиту не можна, але є спосіб, який передбачений Законом України - оголосити себе банкрутом. Насправді, це тільки звучить просто, адже очікує непроста і тривала процедура визнання банкрутом. Для цього важливі наступні пункти:

  • Розмір заборгованості становить не менше 30 мінімальних зарплат;
  • Відсутність особистої власності, яку можна було б стягнути.

Процес відбувається в господарському суді, де призначається арбітражний керуючий, завданням якого є складання плану по реструктуризації боргу, реалізація майна та задоволення вимог кредиторів.

У визнання в неплатоспроможності є певні недоліки, які в майбутньому зіграють проти:

  • Протягом 5 років без права укладення фінансових угод;
  • Не матиме бездоганної ділової репутації (3 роки);
  • Не зможе оголосити себе банкрутом повторно (5 років).

Обдурити і кинути банк без причини – не вийде!

У фінансових структур добре налагоджені інструменти з повернення коштів, також задіяні команди юристів. Тому ідея обдурити банк з кредитом без підстав може накликати серйозні проблеми в майбутньому (арешт, конфіскація). Але якщо клієнт помічає якісь нестиковки в контракті або кредитуюча сторона запитує більше, ніж було прописано - тоді можна сміливо йти в суд з банком по кредиту і відстоювати свою позицію.

Залиште свій коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш коментар
Введіть символи
в мобільному додатку
Гроші пiд 0%* та
Кешбек 50 грн
*Ставка 0,01%
Детальніше