Для окремих категорій громадян в Україні діє можливість пільгового кредитування. Це стосується грошової допомоги молодим сім'ям, пенсіонерам і, звичайно, фінансова підтримка для навчання у вищому навчальному закладі.
Ми розібралися, що під собою має на увазі така позика і хто може її отримати.
Особливості пільгового кредитування
Пільгові кредити на навчання - це позики державної програми спеціального призначення, за якою гроші даються на оплату контрактної форми в конкретному закладі.
Такий вид фінансування характеризується дуже низькою процентною ставкою або її відсутністю.
Державна позика пропонується під 3% річних, що набагато вигідніше комерційного варіанту, але отримати її вкрай складно.
Банківська ставка на таку позику в Україні становить в середньому 1,7% на місяць.
Термін кредитування досить тривалий - гроші повернути потрібно протягом 15 років після закінчення навчання.
За державною програмою, скільки грошей отримає заявник, залежить від вартості контракту в обраному ВНЗ або коледжі.
Отримати пільговий кредит освіту можна не у всіх банківських установах, деякі просто пропонують споживчі довгострокові позики і їх можна брати на будь-які цілі.
Які потрібні документи?
Документи для кредиту в банку на навчання потрібно надати в повному комплекті. Пред'явити потрібно:
- паспорт громадянина України;
- ІПН;
- якщо є пільги (інваліди 1-2 групи, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти малозабезпечених і багатодітних сімей) - підтверджуючі документи.
Якщо майбутній студент не досяг повноліття, позика оформляється за пред'явленням паспорта, ідентифікаційного коду та довідки про доходи одного з батьків або опікуна.
Наведений перелік документів надається кредитору.
До приймальної комісії коледжу або університету необхідно буде надати всі документи, необхідні для вступу на навчання.
Вимоги до позичальника
Якщо ви хочете отримати пільговий освітній кредит за державною програмою - необхідно звернутися до спеціальної комісії. Правила для його схвалення наступні:
- вік абітурієнта до 28 років:
- успішне складання вступних іспитів або сесії, якщо допомога знадобилася студенту, який вже вчиться;
- для абітурієнта важливу роль може зіграти успішність в школі, участь в олімпіадах;
- ви можете скористатися такою послугою лише один раз в житті.
Важливо відзначити, що:
- фінанси видаються як на денне, так і на вечірнє або заочне відділення;
- вчена ступінь - магістр або бакалавр;
- навчальний заклад може бути будь-якої форми власності - приватний або державний, але обов'язково перебувати в межах держави.
Умови пільгового кредитування від українських банків
Цільове кредитування на навчання у ВНЗ пропонується не всіма банківськими установами. В основному, пропонуються просте споживче кредитування на будь-які потреби. Однак деякі все ж пропонують такі позики:
- ПриватБанк - два кредитні продукти. Картка "Кредит на навчання". Дається 50 000 на 15 років. Мінімальний щомісячний платіж. Що стосується того, як погасити освітній кредит - в процесі навчання сплачуються лише відсотки, а тіло - після завершення. Програма "Вчися легко!". Оформляється терміном на 5 років. Відмінники можуть домогтися зниження ставки.
- АКБ «ІМЕКСБАНК» - до 25 000. Відразу перераховують гроші на рахунок університету. Погасити потрібно не пізніше ніж через 5 років після закінчення вищого навчального закладу. Потрібно застрахувати позику і життя позичальника.
Дізнатися процентні ставки на такі пропозиції можна безпосередньо у відділенні банків-позичальників.
Є альтернатива!
Хорошу конкуренцію банкам зараз складають мікрофінансові організації. Схвалення заявок тут відбувається з більшою ймовірністю, до того ж відповідь на заявку дається буквально за 15 хвилин.
Ви можете запитати кредит на освіту від Майкредіт і за 15 хвилин отримати на картку до 10 000 гривень. Якщо вам потрібно більше - в борг можуть взяти і інші члени сім'ї.
У нас вигідні умови, просте оформлення і швидкий розгляд. Ми даємо кошти на будь-які потреби і з задоволення допоможемо вам знайти потрібну суму на освіту.