Як розраховується процентна ставка по кредиту?

Перш ніж звертатися в банк, важливо знати, на що треба звертати увагу. Банківська позика може виявитися дорогою не тільки через велику процентну ставку, але й через інші нюанси, мова про які піде в цій статті.

Річна ставка - відсоток, який оплачується за користування кредитними коштами. Але це не єдина складова позики. Крім відсотків варто враховувати:

  • Щомісячні, щорічні або одноразові комісії;
  • Страховку;
  • Плату за інформаційні повідомлення;
  • Обслуговування карти та рахунки.

Звичайно, в договорах передбачені різні умови, і якщо один банк пропонує оформити під 0,01%, але з дорогою комісією, другий банк запропонує 15%, проте без додаткових переплат. Клієнт, який не орієнтується в тонкощах банківського кредитування, якщо і зможе правильно розрахувати відсотки по кредиту, то ефективну ставку (повну суму переплати) - навряд чи. І в зв'язку з тим, що банки не афішують інформацію про реальну переплату, а надають її тільки на вимогу, в Україні спостерігається тенденція зміни законодавства про споживче кредитування, яке зобов'язує кредиторів використовувати в рекламі реальну процентну ставку.

Продукти в банках відрізняються, але за запропонованою ставкою 17% реально клієнт може виплатити до 135%. Проте, так як відсотки - головний орієнтир у виборі кредитора, важливо знати, як рахується процентна ставка по кредиту і скільки складе переплата. Розрахунок здійснюється за формулою: (Sc *% (p + 1)) / (24 * 100%) = %%, де Sc - сума кредиту; % - ставка; р - термін кредитування в місяцях.

Наприклад, ви вирішили взяти 10000 грн на 6 місяців під 17%. Підставляючи дані під формулу, отримаємо: (10000 * 17 * (6 + 1) / (24 * 100%) = 495,83 грн.

Розрахувати відсотки по кредиту онлайн

Якщо витрачати час на формули не хочеться, адже ймовірність помилки все ж існує, можна скористатися кредитним калькулятором онлайн, де розраховується процентна ставка по кредиту швидко і безпомилково. Знайти кредитний калькулятор онлайн можна на фінансових сайтах, сайтах банків або онлайн-сервісах.

Робиться все досить просто. Ви лише вводите необхідні дані в текстові поля, робите клік на кнопці «Розрахувати» і отримуєте результат.

Розрахувати відсотки по кредиту онлайн - просто. Також в Інтернеті можна зробити розрахунок реальної переплати з урахуванням всіх комісій і платежів.

У виборі позики варто орієнтуватися на той продукт, де комісія залежить від суми залишку, тоді вона буде щомісяця зменшуватися пропорційно від тіла позики.

Тому якщо ви вирішили брати кредит під будь-який відсоток, неважливо в банку або кредитній організації, обов'язково перед отриманням розрахуйте відсотки по кредиту, які ви повинні будите повернути. Якщо ви не впевнені в своїх силах і своєчасній виплаті кредиту - не ризикуйте! Візьміть кредит онлайн від Майкредіт на суму до 3000 грн під найнижчий відсоток і вирішите свої фінансові проблеми вже зараз.

Автор статті: Дар'я Навроцька Керівник відділу Customer Care, MyCredit
Залиште свій коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш коментар
Введіть символи