Як викупити борг у МФО, колекторів або банку?

vykup-dolga

Українці, які мають проблемний кредит в банку, знають, що після допущених тривалих прострочень боржника може чекати конфіскація майна, арешт джерел доходу або визнання банкрутом.

Щоб не дати відібрати квартиру за несплату кредиту, потрібно, по-перше, не ховатися від представників кредитної структури, не ігнорувати сповіщення, повідомлення та дзвінки. По-друге, варто зайняти зацікавлену позицію та підтримувати конструктивний діалог. По-третє, зібрати всі доступні ресурси, щоб вирішити проблему мирним способом.

У цій публікації розберемося, як відбувається викуп боргу фізичної особи у банку, МФО та колекторів, та чи можливо викупити кредит іншої людини.

Тонкощі викупу боргу у банку

Згідно з національним законодавством, викуп кредиту у банку самим позичальником заборонений, але є обхідний варіант — можна викупити свій борг у банку з залученням третіх осіб. Це може бути антиколекторська служба або викуп боргу у банку фізичною особою, яка не має родинних зв'язків з клієнтом-боржником.

Подібні домовленості здійснюються за грошову винагороду, яка, як правило, є значно нижчою, ніж послуга повної ліквідації заборгованості з урахуванням всіх переплат, пені та комісій. Банківські структури всіми доступними способами прагнуть розвантажити портфель проблемних позик, щоб не ризикувати ліцензією та підтримкою НБУ, а тому їх представники охоче спілкуються з кредитопозичальниками, що йдуть на контакт.

Бувають випадки, коли цедент пропонує викупити свій кредит у банку, але варто пам'ятати, що така угода не буде вважатися законною без залучення юрособи чи фізособи. Таким чином, можна викупити чужий борг у банку, а свій без сторонньої участі — ні.

Як викупити борг у колекторів?

Щоб викупити свій прострочений кредит у колекторів, необхідно для початку перевірити, яке представництво чи агентство перекупило даний кейс. Це легко дізнатися по листу з повідомленням, що повинен мати корпоративний штамп та контакти. Якщо організація сертифікована, то можна приступати до справи згідно наведеного алгоритму:

  • Третя сторона відправляє лист з пропозицією викупити свій борг у колекторів за, припустимо, 20 % від загальної суми заборгованості. Компанія може погодитися або відмовитися.
  • Якщо прийшла позитивна відповідь, слід підписати угоду.
  • У разі отримання негативної відповіді доцільно підвищити ставку до 30 %. Швидше за все, власник кредиту змінить рішення, адже разово отримати частину боргу краще, ніж залишатися без грошей та гарантій.

Як викупити борг у МФО?

Багато українців впевнені, що мікрокредітні компанії у разі затримок кредитних виплат вимагатимуть виконання взятих зобов'язань в агресивній формі — буквально обдеруть до останньої нитки. На практиці все набагато прозаїчніше — клієнтам, що мають заборгованості, надають можливість викупити свій борг у МФО в Україні за допомогою:

  • реструктуризації — це зміна терміну та перерахунок щомісячних внесків для полегшення боргового навантаження;
  • пролонгації, що передбачає продовження договору на певний період без змін умов;
  • рефінансування — оплата старої позики за рахунок коштів нового займу.

Безумовно, страшилки про «злі мікрофінанси» давно застаріли, бо МФО набагато простіше й вигідніше піти назустріч клієнтським ініціативам, ніж брати участь в судових процесах, особливо коли мова йде про незначні суми заборгованостей.

Що робити, якщо немає грошей викупити свій борг?

Часто допомогу в погашенні кредиту доводиться шукати в інших фінансових установах, адже рідні не завжди в змозі допомогти, а більше розраховувати нема на кого.

У ситуації, коли кредитори шлють «привіти», не слід уникати повідомлень — навпаки, потрібно йти на угоду та шукати компроміс. Щоб взяти кредит для погашення кредиту, звертайтеся в сервіс MyCredit, відомий лояльним ставленням до всіх категорій населення, включаючи позичальників з зіпсованою кредитною історією та низьким рейтингом платоспроможності, а також активними борговими зобов'язаннями.

Отримати гроші в борг на нашому сайті нескладно: для цього оберіть потрібну суму, заповніть анкету, верифікуйте банківську картку та дочекайтесь схвалення. Протягом 10-15 хвилин вам на рахунок буде зарахована замовлена сума грошей, яку можна використовувати для перекредитування або особистих потреб.

Залиште свій коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш коментар
captcha=feedback
Введіть символи