Перший займ - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
Ваша комісія: 0 грн
До повернення: грн
До:
Головна   Блог   Чи може банк відібрати квартиру за несплату кредиту?

Чи може банк відібрати квартиру за несплату кредиту?

20 липня 2017

«Ти взяв кредит? Хочеш без будинку залишитися?» - саме такі питання чують ті, хто розповіли родичам, що оформили кредит. Чи дійсно банківський договір призводить до того, що забирають будинок, машину і все майно або це - вигадка?

Банківська позика - це договір. Договір - це зобов'язання, яке підпадає під дії норм цивільного законодавства Україні, тому природно, що в разі порушення настають негативні наслідки - юридична відповідальність. За кредит забрати квартиру можна згідно Глави 51 Цивільного кодексу України, якщо іншого майна у боржника немає.

Зокрема ст.611 передбачає такі наслідки як виплату неустойки (пеня, штраф) і відшкодування збитків, які здійснюються за рахунок особистого майна боржника в порядку виконавчого провадження.

При цьому обов'язково повинне бути прострочення з боку позичальника - невнесення щомісячного платежу або невиплата всієї суми в строк. Навіть за один невнесений платіж банк має право подати позов до суду і забрати квартиру за борги по кредиту, а може терпляче чекати і приступити до юридичної процедури через 1-2 роки. Головне, щоб не було пропущено строк позовної давності - 3 роки.

Що стосується того, чи може банк забрати квартиру за борги за готівковими договорами або тільки за іпотечними, відповідь така: «Абсолютно по всіх видах угод», навіть якщо ви купили в кредит техніку на 10-20 тисяч гривень.

У яких випадках банк зможе забрати квартиру за борги?

Якщо ж співробітники організації дзвонять і погрожують, що заберуть майно, а судового рішення ще немає, це просто залякування, так як всі дії банку при невиплаті кредиту в такому випадку безглузді.

Особисто кредитор не має права прийти в будинок до боржника і відібрати квартиру за борги, приступити до процедури переоформлення та виселення. Всі дії відбуваються після суду на стадії виконавчого провадження. Після винесення рішення позивач у справі звертається до виконавчої служби із заявою про стягнення в примусовому порядку. Для добровільного виконання рішення боржнику дається 7 днів. Після закінчення терміну, виконавець накладає арешт на:

  • Заробітну плату;
  • Банківські вклади;
  • Цінні папери;
  • Автомобіль;
  • Нерухомість.

Якщо цікавить питання «Чи може банк забрати частку в квартирі?», відповідь позитивна.

Процедура стягнення передбачає пріоритети і розважливе порівняння суми боргу і майна, яке можна забрати. Якщо боржник має борг 2000 грн, зарплату 3200 грн і квартиру, звичайно, виконавець стягне борг із заробітку. Але коли борг 50000 гривень, тоді допустимо відібрати квартиру за несплату кредиту.

У яких випадках банк не зможе відібрати квартиру?

Існують юридичні аспекти, які просто «зв'язують» руки чиновникам і банківським співробітникам і не дозволяють відібрати квартиру за несплату кредиту, а саме:

  • Коли прописані неповнолітні діти;
  • Чи не оформлено право власності (просто прописка або оренда житла, оформлюється спадщина, тощо);
  • Якщо будинок вже знаходиться під заставою.

Як не допустити гіршого?

Відповідальна людина повинна знати, як вийти з подібної складної ситуації. Якщо те, в яких випадках банк може забрати квартиру, з'ясовано, залишилося зрозуміти, як можна виправити ситуацію. Варіанти такі:

Говорити про те, що платити важко через затримку заробітної плати, проблем зі здоров'ям, відрядженні, оплати навчання дітям, сенсу немає. Ці причини ніяк не впливають на виплати, тому що останні - обов'язок позичальника за договором.

Тому потрібно знайти гроші і погасити прострочення. Для цього можна взяти нову позику в банку, але якщо ви вже потрапили в чорний список боржників по кредиту, залишаються тільки онлайн-сервіси, наприклад, MyCredit.

Оформити заявку на кредит тут можна навіть з поганою кредитною історією, щоб позичити до 3000 грн і хоча б частково погасити прострочення. Після вже можна просити банк почекати або погодитися на реструктуризацію. Якщо внести часткову оплату і своїми діями показувати, що ви намагаєтеся виправити ситуацію, кредитор найчастіше йде на поступки, тому що і судовий процес для нього - дорого і довго.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.