Скільки коштує розлучитися в Україні?

Згідно зі статистикою, понад 60% українських подружніх пар розходяться в першу спільно прожиту п'ятирічку. Тому актуальними стають питання:

 • Скільки коштує розлучитися через суд в Україні;
 • Скільки коштує розлучитися в Україні через ЗАГС.

Як відомо, є два шляхи оформлення розірвання шлюбу - через судовий орган або відділення запису актів цивільного стану (скорочено ЗАГС). Через судову інстанцію вирішуються питання, якщо є, що ділити (спільно нажиті блага, житлоплощу, неповнолітніх дітей, вихованців). Якщо ж бажання обопільне та немає предметів спору - через відділи РАГСУ.

Отже, в даній статті розберемося - скільки коштує щоб розлучитися з чоловіком через загс, на чиї плечі ляжуть ці витрати.

Які причини допоможуть отримати розлучення?

Посилаючись на вітчизняні дослідження, більшість пар розходяться через різні інтереси, погляди на життя і спільне майбутнє, відрізняються устої та правила побуту, що стає основною причиною в перший рік. Також в цей період можуть траплятися втручання батьків і родичів у внутрішні справи нової "ланки суспільства", що зазвичай закінчується погано.

У топ причин входять:

 • Різні погляди на виховання дітей;
 • Побутові складності;
 • Грошове питання;
 • Зради, насильство, жорстоке поводження;
 • Алкоголізм, наркоманія;
 • Ігрова залежність.

Які документи потрібні для розлучення?

Якщо мова йде про простий обопільно узгоджений процес, то список стандартний:

 • Цивільні паспорти подружжя;
 • Ідентифікаційні коди;
 • Свідоцтво про укладення союзу.

Якщо один учасник не може з'явитися на розірвання, то слід додати нотаріально завірену згоду відсутнього та копії його персональних документів (також завірені печаткою).

Отже, коштує зараз розлучитися з дружиною в РАГСі близько 100 грн з людини, де включене держмито та вартість заяви, яка відрізняється в кожному регіоні.

При судовому розгляді перелік розширюється. До нього обов'язково додаються:

 • Копії свідоцтв про народження спільних дітей;
 • Довідки про доходи;
 • Договір про умови проживання утриманців.

Так, вартість шлюборозлучного процесу в суді становить 840,80 грн. Це мінімальна межа. Можуть чекати додаткові витрати. Наприклад, на адвокатські, нотаріальні послуги. Тому заздалегідь варто поцікавитися: скільки коштує юрист, щоб розлучитися в Києві або регіонах.

Де отримати заяву про розірвання шлюбу?

Зразок заяви нададуть в будь-якій будівлі суду та РАГСу. Також можна завантажити екземпляр з офіційних порталів. Їх форма може незначно змінюватися щорічно, тому краще не полінуватися і уточнити її актуальність. По суті, розлучитися можна в будь-якому РАГСі в країні, переважно за місцем прописки одного або обох подружжя.

Що робити, якщо відсудили все майно і грошей немає навіть на їжу?

Судові тяжби, вартість адвоката та інші витрати можуть повністю спустошити гаманець, та так, що навіть на хліб не залишається. Для швидкого вирішення складних фінансових ситуацій функціонує сервіс MyCredit, де будь-який повнолітній українець може взяти кредит онлайн за 15 хв на найбільш лояльних умовах.

У нас високий відсоток прийнятих онлайн-заявок - схвалюємо 9 із 10 одиниць, таким чином це дозволяє терміново знайти гроші людям, які потрапили в непросте становище. Так, ми кредитуємо студентів, безробітних, бюджетників, жінок, які живуть на допомогу матері одиначки, пенсіонерів.

Коли важко, звертайтеся в Майкредіт, і будьте впевнені - вам допоможуть!

Залиште свій коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш коментар
Введіть символи
Он MyCredit!
перший кредит
до 30 днів безкоштовно
Детальніше