Перший займ - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
Ваша комісія: 0 грн
До повернення: грн
До:
Головна   Блог   Тарифи на електроенергію для населення в Україні. Вартість 1 квт в 2017 році

Тарифи на електроенергію для населення в Україні. Вартість 1 квт в 2017 році

30 вересня 2017

Світло все ще залишається одним із найдорожчих складових рахунків за комунальні послуги. Які прилади «беруть» більше всього електроенергії та чи є способи, щоб заощадити? Вельми актуальне питання, яке цікавить більшість українців.

Востаннє ціна на електроенергію змінювалась на початку 2017 року, коли були введені нові тарифи. Скільки коштує 1 квт електроенергії, залежить від того, який об'єм електроенергії споживається (до 100 чи більше кВт)

 • Вартість в першому випадку – 0,9 коп/кВт;
 • При більше ніж 100 кВт/місяць – 1,68 грн/кВт;

В середньому оплата за електроенергію для сім'ї з 3-х чоловік, що проживають в однокімнатній квартирі в Києві, складає близько 350-400 грн., для приватного будинку – близько 500-1000 грн.

Але якщо в будинку немає газопостачання і в зимовий період опалювання здійснюється за рахунок світла, потрібно по-іншому порахувати електроенергію. З врахуванням електрокотла, теплої підлоги, бойлерів і тому подібне рахунки можуть досягати 3500-4000 грн., що робить вартість ватта дуже дорогою, особливо якщо члени сім'ї отримують мінімальну пенсію (1400 грн) чи зарплату (3200 грн).

Звичайно, площа житла ніяк не впливає на суму в квитанції, але в деяких містах або селах є складнощі з підведенням до газопостачання будинків, тому люди ставлять електричні котли і користуються електрообігрівачами, що значно збільшує витрати. Щось заощадити в даному випадку навряд чи вийде.

З 1 березня 2017 вартість електроенергії збільшилася на 25%

Відомо, що з 01.03.2017 були введені нові тарифи на електроенергію в Україні для населення, які збільшені до 30%. Регуляцією цін займається Національна комісія. В результаті ми маємо вказані вище ціни, хоча ще до весни 2017 вартість електроенергії в Україні для населення складала 71,4 коп за100 кВт і 1,29 грн. за 100 кВт.

Позитивним залишається те, що все ще існують пільги для сімей, де багато дітей або діти – 0,9 грн. за 1 кВт спожитої енергії.

Діючі тарифи за електроенергію для населення

Вартість 1 квт електроенергії в Україні можна побачити в таблиці нижче:

КатегоріяПоказники (кВт)Ціна кіловатта
Для житлових приміщень (в т.ч. і сільській місцевості) з електроплитами≤ 1000.90
>1001,68
Житлові будинки (в т.ч. готельного типу, гуртожитку) з електроопалюванням≤ 1000.90
>1001,68
Сім'ї де багато дітей або діти – прийомні, а також для будинків дитячого типу≤ 1000.90
>1001,68
При розрахунку загальними засобами (створення юр. особи, ЖЕКа)1,68
При розрахунку загальними засобами (створення юр. особи, ЖЕКа) Гуртожитки0,90

Як бачимо, існує лише 2 тарифи, які можуть застосовуватися в тому або іншому випадку. Питання про те, чому ціна збільшується після спожитих 100 кВт і чому саме після цієї цифри, залишається відкритим. Мало яка сім'я зможе вкластися в «сотню», навіть повністю припинивши перегляд телевізора й не користуючись енергоємними електроприладами.

Можна намагатися економити при переході на менш енергоємні прилади, такі як енергозбережні або світлодіодні лампи, LED-телевізори, техніку з класу енергоспоживання «А» і «А+». Також можна встановити двохтарифний лічильник, вартість якого від 400 до 3500 грн. В цілому можна заощадити до 50%.

Чи чекає нас нове підвищення тарифів?

Що стосується тенденцій, поки уряд не говорить про те, що варто чекати подорожчання електроенергії в Україні, проте, можуть змінитися методики розрахунків. Зараз в Національній комісії йдеться про те, що слід перейти на тарифи RAB. Така методика вважається сучаснішою і такою, що робить енергетику привабливою для інвестицій, що при залученні капіталів дозволить зробити сучаснішою систему в цілому. Формула розрахунку складається з витрат на модернізацію, відсотків, які можна заробити.

Сьогодні, коли мінімальна ціна кіловата – 0,90 грн., розрахунок проводиться з врахуванням витрат і прибутку (маржі), а саме: енергетичне підприємство подає в Комісію розрахунок з врахуванням собівартості електричної енергії та потенційного прибутку. Фахівці відзначають, що з урахуванням нинішнього стану електричних мереж, залучення інвесторів – хороший вихід з ситуації.

Скільки доведеться платити?

Українців все одно продовжує цікавити питання про те, яким буде новий тариф за електроенергію, навіть не дивлячись на зміну форми розрахунку? Фахівці говорять, що подорожчання все ж буде, але торкнеться промисловості (про те, наскільки зміниться ціна за 1 квт електроенергії, поки точно не відомо).

КатегоріяПідвищення
Промисловість10-30%
Населення10-30%

Підвищення тарифу варто чекати протягом найближчих 3 років.

Актуальний же стан речей приводить доки до також немалих витрат. Пропонуємо розрахувати на прикладі ситуації, зразковий рахунок квитанції за світло, з урахуванням того, що в ній є «стандартний набір» електроприладів, кожен з яких «бере» в місяць (кВт):

 • Бойлер – 210;
 • Мікрохвильова піч – 5;
 • Пральна машина – 25;
 • Ноутбук – 10;
 • Праска – 1,5;
 • Холодильник – 40;
 • Телевізор – 7,5;
 • Пилосос – 4;
 • Фен – 12,5.

В середньому отримуємо 310,5 кВт, за котрі прийдеться заплатити:

 • 0,90 грн * 100 кВт = 90 грн
 • 1,68 грн * 210,5 кВт = 353, 64 грн

Разом – 443, 64 грн. в місяць і якщо економити електрику в будинку, можливо, вийде менше.

Підведемо підсумки

Близько 500 грн. обійдеться лише світло, а потрібно ще враховувати вартість газу і вартість холодної і гарячої води. Загальна сума квитанції може досягати 7000-8000 грн. за 150 кв м в опалювальний сезон і мінімальної зарплати в 3200 грн. явно не вистачить (читайте також «Яка мінімальна зарплата в Україні»). Не платити не можна - відключать електроенергію, тому гроші потрібно шукати у будь-якому випадку.

Але якщо грошей не вистачає, переживати не варто, тому що в 2017 легко можна отримати споживчий кредит онлайн, наприклад, в Майкредит. Сервіс є однією з провідних кредитних організацій в Україні та існує на ринку тривалий час. Щодня його послугами користуються тисячі українців, які є задоволеними і звертаються повторно.

Звичайно, для оплати рахунків можна звернутися за позикою до родичів або взяти кредит у банку, але грошей у знайомих може не бути, а на банки потрібно витратити багато часу.

В Майкредит процедура оформлення займає не більше 20 хвилин, після закінчення яких гроші будуть автоматично зараховані на банківську карту. Щоб отримати кошти, достатньо заповнити анкету на сайті, вказавши своє ПІБ, мобільний номер телефону та номер карти будь-якого банку України. Після успішної реєстрації та верифікації карти клієнтові відкривається доступ в особистий кабінет. В особистому кабінеті доступна інформація по кредиту і оплаті.

Взяти кошти можна з 18 років, без довідки про доходи й першого внеску. Максимальна сума для нових клієнтів – 3000 грн., для повторних – 10000. Звичайно, якщо прострочка вже більше 10000, краще звернутися в банк, але якщо частина грошей у вас є, і час ви витрачати не хочете, Майкредит – оптимальний і вигідний в Україні варіант мікрокредитування.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.