Перша позика - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете:Берете: грн
+
Ваша комісія: 0 грн
=
До повернення:Повертаєте: грн
До:
Головна   Блог   Виселення з квартири за борги по кредиту - чи можливо це?

Виселення з квартири за борги по кредиту - чи можливо це?

14 серпня 2017

«Банк відбере будинок!» - цю фразу чують багато, хто розповів родичам про свою позику. Але чи є це головною метою банку і так чи просто позбавити когось майна і виселити? Потрібно розібратися.

Позика - це договірне зобов'язання позичальника повернути у встановлений термін певну суму грошей. За порушення зобов'язання настає відповідальність - відшкодування збитків, оплата штрафів, пені. У певних випадках кредитор має право вимагати дострокового погашення боргу, повну оплату заборгованості при виникненні прострочення і навіть звернутися до суду. Звичайно, виплата в добровільному порядку набагато ефективніше, так як судовий процес - довга і дорога процедура.

Але давайте розберемо найстрашнішу ситуацію: чи може банк виселити з квартири за борги?

Чи має право банк виселити людину з квартири?

Незалежно від виду продукту, на який оформлявся договір, іпотечний або споживчий, виселення з житлових приміщень можливо тільки за рішенням суду. Особисто за своєю ініціативою прийти в будинок навіть до боржника з великою прострочкою, відібрати будинок і виставити на вулицю, співробітники законного права не мають. Дзвінки співробітників з подібними погрозами залишаються всього лише маніпуляціями, так як для цього законом передбачена певна процедура.

Що передбачено законодавством України?

Тут вже варто звернути увагу на вид договору:

  • По іпотечних угод процедура була можлива до введення в дію мораторію (для валютних позик);
  • За іншими кредитами - виселення неможливо.

У разі, якщо майно є іпотечним, ще до недавнього часу банки могли скласти позовну заяву про виселення з житлового приміщення і забрати житло за борги. При цьому надавати альтернативне приміщення надавати було не обов'язково - така позиція викладена Верховним судом України в Постанові №6-1049цс15 від 02.09.2015 р. З 03.06.2014 року набрав чинності Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України», згідно з яким іпотечне майно не може бути відчужене.

Якщо банк стягує суму через суд за споживчим кредитом, тут слід поставити питання про надання іншого постійного приміщення (ч.2 ст. 109 Житлового Кодексу України). Але якщо виселення з квартири за рішенням суду юридично можливо, на практиці його реалізувати досить складно, особливо коли прописані неповнолітні діти.

Виселення неповнолітніх дітей неможливо ні в разі іпотеки, ні за іншими договорами, що іноді є пасткою для самих банків.

Виселення з власної квартири

Залежно від суми боргу, банк робить ті чи інші дії. Якщо клієнт не повертав борг за чайник, куплений в кредит, наприклад, природно, що до суду справа може навіть не дійти. Якщо ж мова йде про суттєві суми і будинок - єдине майно, яким можна покрити прострочення, кредитор зупинятися не буде.

Після винесення судового рішення в подальшому виписка з квартири по суду здійснюється співробітниками виконавчої служби.

Виселення з муніципальної квартири

Виписка повинна банку надати можливість розпорядитися майном в рахунок сплати боргу. Якщо ж нерухомість не приватизована і не перебуває у власності боржника, по-перше, суд не задовольнить позов, по-друге захід у принципі не має сенсу, так як юридично у боржника майна немає.

Роль незахищених громадян у спорі

Коли банк почав виселяти, юридична процедура повинна дотримуватися. Відповідно до Житлового Кодексу для виселення потрібна згода всіх інших мешканців, зареєстрованих за цією адресою. Без їхньої волі угода буде вважатися незаконною. Виселити з квартири з неповнолітньою дитиною неможливо, для цього потрібно брати дозвіл органів опіки та піклування, які негативно ставляться до подібного роду розглядів. Але бути впевненим в цьому не можна, так як на практиці були випадки, коли виселення дітей вдавалося провести, і органи давали на це дозвіл.

Підіб'ємо підсумки

Коли виникає прострочка, її потрібно терміново погасити. Повірте, навіть якщо у банку мільйон клієнтів і у кожного борги, про ваш борг ніхто не забуде і рано чи пізно почнуть вимагати погасити всю суму. Якщо ви знаєте, що проблеми є, попросіть відстрочку, порадьтеся, може, реструктуризація боргу буде доречна в даній ситуації. Якщо ж банк вимагає внести оплату перед прийняттям рішення, постарайтеся оплатити суму хоча б частково, щоб повернути довіру. Для цього можна звернутися в онлайн-сервіс, наприклад, MyCredit і всього за 20 хвилин позичити до 3000 грн. Взяти кредит від МайКредіт може будь-який повнолітній українець незалежно від рівня доходів і кредитної історії.

Гроші без проблем будуть зараховані на рахунок, а коли кредитор побачить, що клієнт намагається виправити ситуацію і вже приступив до оплатах, обов'язково піде на поступки.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.