Як отримати гроші на народження дитини?

У країні падає чисельність населення і показники народжуваності. Багато хто боїться обзаводитися потомством, враховуючи, скільки грошей необхідно на народження дитини і її комфортне подальше життя. Держава, в свою чергу, намагається підтримувати майбутніх мам, багатодітних, самотніх. Гроші на дитину в Україні отримують у фіксованому розмірі, незалежно: первісток або друга-третя.

Перше, що слід зробити - звернутися до найближчого відділу Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН); зібрати за списком документи, довідки, відкрити рахунок в банку, куди будуть надходити щомісячні зарахування.

В якому випадку вагітним дівчатам належить допомога по вагітності

Відповідно до закону "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" отримати гроші на народження дитини жінка має право, незалежно від віку.

Допомога вагітним належить:

  • Працюючим;
  • Учням;
  • Приватним підприємцям;
  • Безробітним.

Працюючі майбутні мами отримують 100% середньої зарплати на весь період декретної відпустки. Решта три категорії - 25% прожиткового мінімуму. Засоби зазвичай зараховують одним платежем.

А ось скільки дають грошей на народження першої дитини - фіксована однакова сума для всіх - 41 280 гривень, з них 10 320 грн одноразово, решта розбита рівними частинами до трирічного віку.

Які документи потрібні для оформлення грошей на дитину

Оформлення грошей на дитину - не одноденна процедура. У перший візит - вам дадуть список:

  • Цивільний паспорт заявника (копія/оригінал);
  • Свідоцтво про народження дитини (з ксерокопією);
  • Довідка про склад сім'ї (видається в паспортному столі);
  • Реквізити відкритого рахунку в банку;
  • Написати заяву від руки.

Друге відвідування - надання вищеперелічених паперів (їх реально зібрати за 5 робочих днів). Гроші на дитину можна отримати вже протягом місяця, головне - не затягуйте з зверненням до соцслужб. Встигніть подати до 20 числа місяця - тоді в наступний місяць почнуть виробляти платежі, у вас буде стабільна підпора.

Де ще можна знайти гроші на народження дитини

Сьогоднішні ціни на пологи лякають, навіть якщо звернутися в звичайну міську пологову клініку. Там вимагають "метровий" список для пологів. У приватній палаті доведеться доплатити за комфорт. Плюс купити ліжечко, коляску. Деякі хочуть підготувати житло: освіжити ремонт, оформити дитячу спальню.

Все це задоволення недешеве. Разово викласти такі фінанси складно рядовому українцю. Тому має сенс звернутися за додатковою фінансовою підтримкою у мікрофінансову компанію. Її незаперечна перевага - швидкість. Наприклад, сервіс онлайн-кредитування Майкредіт зараховує до 10 000 гривень за 15 хвилин прямо на банківську картку. Оформити кредит тут може будь-хто (безробітний, з невеликим доходом, студент, мама в декреті).