Як туристичні агенції та туроператори обманюють туристів

Хочете приємно провести відпустку, ні про що не думати? Довіртеся професіоналам - зверніться в турагентство! Вам підберуть цікавий варіант, хороший готель за прийнятною ціною, про квитки подбають, і страховку підкажуть. Але, як виявилося, і в цій сфері без шахраїв не обходиться. У цій статті хочемо розповісти, як туристичні агенції та туроператори обманюють туристів, і куди звертатися якщо вас обдурили.

Чим турагенти відрізняються від туроператорів і як вони можуть обдурити?

Для початку давайте розберемося, чим відрізняються турагенти від туроператорів. Основна різниця - в повноваженнях, які мають ці організації.

Туроператори - компанії, які створюють туристичний продукт - самі планують подорож, бронюють під нього готелі, планують екскурсії, замовляють авіарейси. Туроператори придумують тури самостійно, а значить і ціну на послуги призначають теж самі. Щоб заслужити статус туроператора, фірма повинна надавати мінімум 3 складових турпродукту (переліт, страховку та проживання).

Турагенти, в свою чергу, не розробляють унікальні продукти, а є посередниками між туристами і операторами і беруть відсоток за послуги. А також можуть пропонувати додаткові привілеї (за окрему плату), наприклад, організувати трансфер, свято, весілля, фотосесію і т.п.

Як і на чому можуть обдурити туроператори?

Давайте розбиратися, в чому ж полягає обман туристів. Існує кілька поширених схем:

  • Велика знижка. Туроператор пропонує вам путівку з 10-15% знижкою. Ви знаєте, що у інших компаніях такий же тур коштує дорожче, оплачуєте поїздку, вам надсилають дані про бронювання. Однак перед самим виїздом з'ясовується, що бронь скасована. Турагентство пояснює тим, що в готелі немає місць і пропонує бронь в іншому. Приїжджаючи, ви бачите замість милого чотиризіркового готелю моторошні умови проживання. Відпустка зіпсована, а фірма, продавши дешевий тур за ціною дорогого, залишає собі різницю.
  • Застрахувати від невиїзду. Ви зібралися в країну з візовим режимом, посередник пропонує оформити візу, і страховку від невиїзду - раптом у візі буде відмовлено. Перед від'їздом стає відомо, що консульство повернуло паспорти без віз, наприклад, не встигли оформити. Турагентство "дорожить" клієнтами і готове запропонувати путівку в країну з безвізом. Оплата страховки і візового збору не повертається.
  • Неточності в договорі. Ви визначилися з датою поїздки, вибрали готель, заплатили за путівку, підписали договір з турагентством. Однак відпустка наближається, а до менеджерів не додзвонитися. Документів про поїздку вам теж ніхто не надає. В результаті план зривається і виявляється, що за договором ви оплатили виключно консультаційні послуги, які вам, власне, і надали.
  • Повернення не всієї суми. Буває так, що поїздка відміняється. Наприклад, через хворобу, або в країні, куди збиралися, неспокійна обстановка, і ви передумали летіти туди. Недобросовісні агенти в такій ситуації спробують довести, що повернути кошти можна завдяки страховці, а якщо ви її не оформляли - забудьте про повернення повної суми.
  • Продаж неіснуючих турів. На ринку з'являється нове агентство, яке продає дешеві тури, наростає ажіотаж, кількість бажаючих купити путівку за вигідною ціною стрімко зростає. Однак через місяць-два агентство зникає, залишивши довірливих туристів без путівок і без грошей.

Що робити, якщо залишився без грошей?

Якщо ви віддали останні гроші за довгоочікувану відпустку, ставши жертвою недобросовісних туроператорів, пропонуємо вигідний і швидкий спосіб взяти кредит онлайн. У сервісі MyCredit для нових клієнтів діє знижена на 50% ставка, а постійні клієнти отримують промокоди і спеціальні пропозиції. Гроші ви отримуєте на картку, а оформлення займе у вас не більше півгодини.

Залиште свій коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш коментар
Введіть символи
Он MyCredit!
перший кредит
до 30 днів безкоштовно
Детальніше