Як ввічливо нагадати і попросити повернути борг?

Як відомо з народного прислів'я, хочеш втратити друга - займи йому гроші. А що, якщо втрачати близьких людей немає бажання? Є шанс вийти з нервової ситуації з боргом, не втративши спілкування з людиною. Головне, проявити розуміння, але не бути м’якотілим. Згладити неприємну розмову жартом, нестандартним зверненням. Звичайно, багатьом соромно та незручно просити повернути борг, особливо родичів, бо ми боїмося їх образити. Тому краще переконати людину, а не просто вимагати повернути борг, щоб нюанс, що трапився, не вплинув на подальші взаємини.

Способи коректно нагадати боржнику про борг

Іноді досить ненав'язливо нагадати подрузі про борг. Вона може банально забути про нього через втому, безлічі особистих турбот. Для інших випадків слід підходити до вирішення більш креативно, ніж стандартне "треба поговорити".

На просторах інтернету безліч різних публікацій "як оригінально і ввічливо попросити друга повернути борг". Автори пропонують різні ідеї з єдиною суттю - з гумором і добротою.

Надіслати жартівливий лист

Один з мирних способів - написати на пошту лист з проханням повернути борг, використовуючи гумористичний підхід. Це точно не образить товариша, згладить незручність і нагадає про взяті раніше кошти. Наприклад: “Дорогий *ім'я*, сподіваюся, твій новий телевізор добре працює і показує багато каналів! Хочу придбати схожий, тільки не вистачає зовсім трохи". І вписуєте ту суму, яку займали раніше.

Важливо розуміти, що добра іронія допустима тільки з добре знайомими людьми, які зрозуміють інтонацію і зрозуміють вас правильно. З малознайомими краще дотримуватися формальних оборотів мови.

Натякнути, що дуже потрібні гроші

Спробувати ввічливо та делікатно нагадати людині про борг можна, посилаючись на особисту потребу в коштах. Ніхто не застрахований від поломок, хвороб або святкувань. Важливо, щоб слова не звучали немов виправдання, висмоктане з пальця. У довірчій бесіді розповісти про новини (захворіли, заборгували комунальникам, потрапили в ДТП), а вільних фінансів зараз немає. Було б непогано, якщо ти зможеш віддати ту тисячу. Нас це так виручить.

Нормальна людина навіть не подумає ображатися, а, навпаки, стане співпереживати, захоче взяти участь і зробить максимум, щоб допомогти.

Попросити в борг нарешті!

Безумовно, є частина людей, що не розуміє натяки. За таких обставин коректно нагадати боржнику про борг можна "контратакою" з проханням позичити таку ж суму. При цьому, слід бути готовими до дискусії.

Наприклад, м'яко і без образ попросити повернути борг у хлопця фразою "коханий, позич мені на чоботи 2500". Конкретні цифри стануть сигналом про його заборгованість перед дівчиною. Природно, йому стане соромно і, ймовірно, він максимально скоро перепозичить у інших, щоб не падати в очах коханої, як чоловік.

Що робити, якщо людина не повертає борг після нагадувань?

Якщо на боржника не вплинули прохання, аргументи і вимоги, варто задуматися, як психологічно змусити людину повернути борг:

  • Запропонувати розбити на частини та встановити нові терміни - найбільш ліберальний підхід;
  • Вплинути через третю особу, яка є для нього авторитетною (батьки, подружжя);
  • Надати розголосу виниклій проблемі в спільних колах. Якщо йому важлива репутація, швидше за все, ви досягнете результату;
  • Ясна річ, що гроші в борг даній людині ви більше не дасте, тому повідомте, що в майбутньому на вас розраховувати не варто;
  • Пригрозити позовом в судову інстанцію, якщо інші методи ігнорувалися, а спроби піти назустріч не закінчувалися конструктивно.

Ви залишилися без грошей – що робити?

На жаль, нерідкі випадки безуспішних спроб, коли вважають за краще перекреслити все хороше, аби не платити за рахунками. На практиці, судяться за побутовими позиками вкрай рідко: або не вистачає доказів, або гра не варта свічок.

Для вирішення особистих проблем доведеться самостійно шукати кошти. Можна, знявши улюблені сережки, оформити кредит в ломбарді. Але є варіант не ризикувати цінними речами - взяти терміново кредит в сервісі онлайн-кредитування MyCredit на вигідних умовах. Так, перша мікропозика безвідсоткова (до 6000 грн), наступні звернення подвоюють допустимий обсяг і дають можливість стати учасниками програми лояльності з регулярними знижками та розіграшами.

Майкредіт не "кидає" на гроші, а навпаки рятує в найбільш складних ситуаціях.