Перший займ - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
Ваша комісія: 0 грн
До повернення: грн
До:
Головна   Блог   Покарання за несплату кредиту. Які наслідки та що вам загрожує?

Покарання за несплату кредиту. Які наслідки та що вам загрожує?

25 вересня 2017

У разі, коли за позикою допущено прострочення і починає дзвонити банк з вимогою повернути борг, важливо знати, які наслідки можуть настати, а які – ні. Часто колектори можуть «шантажувати» незаконними і не зовсім реальними наслідками, тому питання актуальне.

Відповідальність за невиплату кредиту настає в разі пропуску вже одного платежу. Оплата повинна вноситись щомісяця й чітко в той термін, який передбачений договором. Платити кожен місяць у будь-яку дату на свій розсуд, посилаючись на те, що «Яка різниця, коли вносити платіж? Я вношу його кожен місяць» - неприпустимо. Це порушення кредитного договору.

Що загрожує якщо не платити кредит? Наслідки можуть бути тільки передбачені договором і законом. Будь-які інші дії, якими намагаються маніпулювати співробітники кредитора – незаконні. Можливі санкції:

  • Штрафи (фіксована сума);
  • Пеня (пропорційно змінюється від суми прострочення);
  • Заборона на отримання кредиту (найчастіше кредитного ліміту на карті) у цьому ж банку в подальшому;
  • Судовий розгляд з арештом і продажем майна в результаті (з боржником та/або поручителем);
  • Отримання банком права власності на заставу.

Відповідальність за невиплату кредиту

Покарання за неповернення кредиту в Україні у всіх банках схоже. Якщо йдеться про споживчі кредити на невелику суму, найчастіше застосовують штраф і пеню; для іпотечного – арешт і продаж майна; для договорів з поручительством можуть пред'явити претензії до поручителя.

Не передбачені угодою дії банку за невиплату кредиту не можуть бути реалізовані, тобто якщо вже відбулася передача кредиту колекторам, на фрази «Не оплатите, в четвер оштрафую на 2000 грн», можна не реагувати.

Якщо ви пропустили щомісячний внесок

Яке покарання за невиплату кредиту буде, якщо пропустити лише один платіж? Звичайно, кредитор не буде звертатися в суд за одну пропущену оплату. В залежності від організації внутрішніх процесів стягнення, найчастіше слід чекати дзвінків і листів, пені та штрафів. З поверненням не потрібно затягувати - несплата кредиту не потрібна та псує кредитну історію, тому прострочення краще закрити відразу.

Якщо платіж не був внесений

Наслідки несплати кредиту можуть не застосовуватися до боржників, які змогли домовитися з кредитором і знайти вихід з ситуації, наприклад, коли йдеться про подання позову в суд.

Банку завжди легше та дешевше повернути борг, коли позичальник сам щось виплачує (на досудовій стадії, навіть якщо оплати невеликі, зате стабільні і вносяться).

Що може зробити банк?

Всі методи стягнення, передбачені договором або законом, є допустимими. Але невиплата по кредиту не обов'язково може закінчуватися санкціями. У тому випадку, якщо вдалося домовитися, їх можна уникнути. На стадії досудового стягнення банк має право дзвонити, надсилати СМС, листи і навіть виїжджати. Також має право контактувати з 3-ми особами (без розголошення банківської таємниці) з метою інформування клієнта про необхідність зв'язатися з кредитором.

Чого не може робити банк?

Невиплата кредиту не може стати приводом діяти незаконно: загрожувати клієнту, переходити на особистості, інформувати 3-х осіб про суму боргу і шантажувати їх. Немає також законного права виїжджати додому і забирати майно, нараховувати штрафи і пеню, що не передбачені угодою.

Справа дійшла до колекторів

Важливо правильно спілкуватися з колекторами, щоб не стати «жертвою» постійних маніпуляцій. Головне правило – домовитися про оплату (не потрібно обіцяти більше, ніж можете оплатити) і обов'язково внести її. Бажано, щоб платежі були кожні 3-14 днів, саме на стільки колектори найчастіше дають відстрочку.

Важливо також не вестися на провокації, підвищувати голос, грубити, кидати слухавку – дзвінки триватимуть доти, доки не буде домовленості на оплату. Блокувати або змінювати номери сенсу немає – актуальний номер буде знайдений. Обіцяти і не платити – не варіант. Втрачати довіру не варто і краще платити стабільно, нехай навіть і невеликими частинами.

Справа дійшла до суду

З'являтися на судові засідання не обов'язково, якщо ви згодні з сумою боргу. Якщо ні, надайте суду свої розрахунки, квитанції і оскаржуйте аргументи позивача. Навіть якщо не відвідувати засідання, суд може ухвалити заочне рішення на користь позивача, а для його виконання справа після перейде у виконавчу службу. Тільки виконавці мають законне право описувати, заарештовувати і вилучати майно, а потім продавати його з публічних торгів. Конфіскації підлягає заробітна плата, стипендія, банківські рахунки, депозити, автомобілі, будинки, квартира, техніка. Перелік майна, яке не можна заарештовувати, передбачений у Постанові Кабінету міністрів України. Якщо майно придбане в шлюбі, конфіскації підлягає ½ його частини.

Згідно з цивільно-процесуальним законодавством, справа може розглядатися судом не більше 2-х місяців, але на практиці розгляд може тривати навіть кілька років. Перенесення судових засідань може бути ініційоване сторонами шляхом подання клопотання у випадках, коли потрібно надати докази (час на їх отримання), викликати свідків, час на розрахунки і т. п. В одному випадку можуть відтягувати справу навмисно, в іншому – справді по необхідності.

Як попередити наслідки невиплати кредиту та вирішити питання?

Коли виникло прострочення, важливо розуміти, як погасити прострочений кредит. Шляхи рішення можуть бути різні:

Останній варіант – найбільш оптимальний, доступний і швидкий. Онлайн-сервіси стали дуже популярні в Україні, тому що пропонують вигідніші умови, ніж банки і практично не відмовляють у видачі. Більшість з них кредитують в режимі 24/7.

Отримати кредит без довідки про доходи можна, наприклад, в МайКредит. Максимальна сума до видачі для нових клієнтів – 3000 грн, для повторних – до 10000 грн. Такої суми буде цілком достатньо, аби якщо й не погасити борг повністю, то хоча би внести частковий платіж і підвищити довіру до себе з боку кредитора. Щоб позичити гроші в інтернеті, знадобиться всього 20 хвилин, після закінчення яких кошти автоматично зараховуються на карту. Сервіс пропонує вигідні умови і програму лояльності (знижка до 20%). Щоб отримати кошти на карту, достатньо заповнити заявку, вказавши ПІБ, номер картки та мобільного телефону. Оформлення можливе для будь-яких цілей (не тільки, щоб погасити борг): на навчання, лікування, до зарплати, на подорож, ремонт техніки або купівлю нової. Також радимо прочитати статтю «Як погасити прострочений кредит?».

Сервіси поступово витісняють банківське кредитування і справді допомагають швидко вирішити фінансові проблеми.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.