Як недорого утеплити будинок? Готуємося до зими 2019

Котрий рік в зимовий сезон українці отримують квитанції по комуналці з непідйомними сумами. Це пов'язано з вартістю газу і опалення. При цьому, старі системи обігріву не дають стовідсоткової потужності і для якісного обігріву своєї житлоплощі доводиться використовувати додаткові кошти: конвектори, радіатори, електрокаміни, що за підсумком значно відбивається в платіжках за електрику.

Виходячи з такого стану речей, люди шукають шляхи, як заощадити на комунальних послугах. Одні вибирають прикрутити котел і знизити температуру в приміщенні, інші - ставлять магніти і проводять нечесні маніпуляції. Однак важливо підійти до вирішення глобально, борючись з першопричиною, а не з наслідком. Тому в даній статті розберемося, чим утеплити дерев'яний будинок зовні недорого, чи ефективна внутрішня термоізоляція, як утеплити будинок дешево і бути готовим до холодів.

Наряду з утеплювачем, необхідно перевірити вікна/двері на наявність щілин, особливо якщо вони старі, дерев'яні. Можна заклеїти щілини скотчем, загерметизувати силіконом. Дверні прорізи обклеїти ущільнювачем, щоб уникнути протягів. Також важливу роль виконує підлога (килими, підлогові покриття, паласи).

Який найдешевший спосіб утеплення будинку

Ми порівняли ціни і зібрали топ-3 варіанти, який утеплювач для дому дешевше:

  • Сьогодні найдешевший спосіб утеплення в категорії ціна-якість - це мінеральна вата, структура якої утримує повітря, не випускаючи тепло з кімнат. Також має відмінні показники по звукоізоляції.
  • Надійним варіантом, чим утеплити будинок зсередини дешево, є пінополістирол, який прослужить до 25-30 років. Матеріал має різну щільність, від якої залежить рівень теплоізоляції. Спресовані плити - це також дешеве утеплення фасаду. Економічність полягає в принципі "термоса", який не допускає виходу теплого повітря назовні. Єдиний мінус, неестетичний зовнішній вигляд, що легко вирішується, якщо пофарбувати/обштукатурити фасад будівлі.
  • Недорого утеплити стіни можна ековатою - матеріалом з вторинної сировини. Вона максимально корисна в якості внутрішнього прошарку. Її безперечний плюс - екологічність і низький цінник.

Чи дешевше самому утеплювати будинок

Людині, яка вирішила економити гроші, корисно дізнатися, що є можливість зберегти частину коштів в гаманці, відмовившись від послуг монтажників. Відомо, що за роботу професіонали беруть не дешево, їхні послуги коштують 50-100% від вартості витрачених ресурсів. Таким чином, утеплення будинку дешево вийде при самостійному монтажі.

Навчитися можна за допомогою відео-платформи Youtube, спеціалізованих публікацій/форумів в інтернеті. Є безліч відео-уроків з покроковою інструкцією "для чайників".

Однак варто пам'ятати, що висотні роботи (коли мова йде про двоповерхові конструкціях або квартири в багатоповерхівках) - досить небезпечні, і без спеціальної амуніції не варто навіть намагатися. Зекономлені фінанси не рівні цінності людського життя, його здоров'я. Тому краще викликати професіоналів.

Що робити, якщо зима близько, а грошей на утеплення немає

Вже визначилися як дешевше утеплити будинок, а грошей на будматеріали немає? Діяти потрібно прямо зараз, адже восени похолодання вже змушує діставати тепловентилятори. А коли термометри покажуть позначку мінус - виконувати роботи з утеплення вже не можна.

Отримати термінову фінансову допомогу можна через інтернет-портал. Так, в сервісі онлайн-кредитування MyCredit українці, які досягли повноліття, можуть оформити позику на картку за 15 хв. Максимальний поріг - 10 тисяч гривень, чого напевно вистачить для здійснення планів.

Із приємних бонусів - перша позика без відсотків (під 0,01%), що дає можливість ознайомитися з перевагами МФО безкоштовно. Вселяє довіру високий відсоток прийнятих заявок - 95%, адже тут дають добро студентам, пенсіонерам, багатодітним, малозабезпеченим, безробітним. Компанія працює з усіма категоріями населення, навіть з боржниками в інших фінансово-кредитних організаціях.