Як відомо, класичний кредит у банку передбачає численну документацію. Кожен етап - нові папери. Клієнтам важливо бути якісно підготовленими, і знати, які потрібні документи для поручителя, основного позичальника.
Крім основних вимог до кандидата (вік, фінансові активи, працевлаштування), установа висуває документи на поручительство по кредиту:
- Паспорт громадянина України, його копія;
- Ідентифікаційний податковий код;
- Свідоцтво про одруження;
- Посвідчення особи чоловіка (дружини) + ІПН;
- Право власності на нерухомість, інше майно;
- Якщо найманий працівник - довідка про зайнятість, про доходи за півроку;
- Якщо приватний підприємець - реєстрація ФОП, декларація за шість місяців, довідка про відсутність боргів;
- Заява.
Як скласти договір поручителя?
Після того, як документи для поручителя в банк зібрані, слідує підписання контракту. Тут вказуються:
- Форма відповідальності (повна/часткова, солідарна/субсидіарна);
- Можна вказати максимальний поріг матеріальної відповідальності;
- Порядок, терміни;
- Підстави припинення дії.
Двостороння угода укладається в письмовій формі, підписується обома суб'єктами. Немає необхідності підтвердження нотаріусом.
Чи можна стати поручителем без особистої присутності і документів?
Деякі фінансові структури діють незаконно, коли заочно призначають відповідачів за платоспроможність клієнта. Вони не вимагають укладати угоду, а просто виписують контакти. Такий формат абсолютно неправомірний. Заявнику мало вказати номер телефону, він зобов'язаний безпосередньо узгодити участь третьої особи шляхом його особистої присутності та підкріпленням підписом. Адже, в першу чергу, документи потрібні поручителю для кредиту, їх ксерокопії, письмовий контракт.
Якщо надходять дзвінки від МФО про стягнення, а суб'єкт не укладав раніше угоду, це шахрайство. Можна сміливо писати заяву в правоохоронні органи, і не переживати за свої заощадження.
Поради поручителя по кредиту
Перед укладанням домовленості необхідно добре обміркувати подальші ймовірні ризики, розглянути всі розвитку подій:
- чим ризикує поручитель по кредиту (частиною доходу, майном);
- яким майном відповідає поручитель (машиною, квартирою, землею у володінні).
Сьогодні складно бути стовідсотково впевненим у платоспроможності (тим більше іншої людини), тому рекомендуємо підходити до справи ґрунтовно, обережно. Варто звернути увагу на небанківські організації, що пропонують кредити без довідок і поручителів. Це альтернативний спосіб оформити позику, не вдавшись до допомоги родичів, друзів. Так, сервіс онлайн-кредитування Mycredit надає онлайн позики до 10 тисяч гривень без застави, позичальників та інших стандартних вимог.