
Отримати позику в потрібний час сьогодні вже не здається чимось складним, дорогим і незвичайним. Мікропозика має досить багато переваг у порівнянні з будь-якою банківською позикою. Важливо чітко розуміти, що це таке, її «плюси» і «мінуси» і коли нею можна скористатися. А визначивши, чим МФО відрізняється від МКК, можна розібратися в питанні детальніше.
Мікрофінансова організація (МФО) - юридично зареєстрована особа, яка має право на здійснення фінансової діяльності і ліцензію від Національного банку України на кредитування фізичних і/або юридичних осіб. Регулюється діяльність законами про фінансові організації і фінансовий ринок. Базові поняття діяльності закріплені в Законі України «Про банки і банківську діяльність».
Що стосується того, чим мікрокредитна організація відрізняється від мікрофінансової, в українському законодавство чітко закріплених відмінностей немає. Для прикладу, в Росії, відмінності встановлені на правовому рівні і базуються на сумі капіталу і праві здійснювати різні види послуг.
Тому для України на даний момент це питання не актуальне і можна сказати, що юридично мікрокредитні і мікрофінансові компанії нічим не відрізняються і займаються вони однією діяльністю - видають мікрокредити.
Це практично той же банківський продукт, тільки виданий мікрофінансовою організацією, на невелику суму і на короткий термін. Принципи кредитування не відрізняються від банку (видача грошей під відсоток, повернення в певний термін, перевірка інформації про клієнта на момент видачі і т.п.), а ось різниця для процедури оформлення і в самих «цифрах» - є.
У чому перевага:
- Не потрібно відвідувати офіс;
- Є можливість оформити кредит без відсотків;
- Сума боргу з урахуванням відсотків буде відома ще до подачі заявки;
- Часто МФО не дзвонять родичам і на роботу;
- Не потрібно готувати довідку про доходи (досить паспорта і коду);
- Можна отримати кредит студентам і безробітним;
- Кредитна історія майже не має значення.
Що стосується умов:
- Ліміт зазвичай становить 10 000-15 000 грн;
- Середня процентна ставка - 1,4-1,7%;
- Термін - до 30-35 днів;
- Можна самому переносити термін платежу;
- Часто надається пільговий період для оплати штрафів.
Як вибрати МФО?
Оскільки в Україні юридично не відрізняється мікрокредитна компанія від мікрофінансової компанії, вибираючи, де оформити позику, потрібно спиратися на умови кредитування, а саме:
- Суму процентної ставки;
- Доступний ліміт;
- Термін;
- Суму штрафів;
- Роботу з боржниками;
- Які документи потрібно надати для оформлення;
- Пільги для нових клієнтів;
- Яка передбачена бонусна програма для постійних позичальників.
Щоб точно визначити суму боргу, скористайтеся кредитним калькулятором, який є на сайті кожної онлайн-компанії. Для цього на головній сторінці просто вкажіть бажані суму і термін, і калькулятор відразу «видасть» результат з урахуванням комісії і всіх можливих переплат (хоча, крім комісії ви сервісу нічого не платите). Це допоможе точно визначити фінансове навантаження і уникнути прострочень.
Також перевірте правову інформацію про кредитора, знайшовши її на сайті і в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців. Перевіряйте наявність ліцензії на видачу кредитів у сервісу. Це допоможе уникнути укладання договору з шахраєм, який згодом буде або незаконно використовувати ваші персональні дані, або зажадає занадто дорогі відсотки і штрафи.
Де взяти потрібну суму без переплат?
В Україні багато організацій, де можна запросити кредит, тому вибір може виявитися нелегким. У прийнятті рішення орієнтуйтеся на рейтинги, заснований на відгуках реальних користувачів і відгуки в інтернеті. Більшість з них дадуть можливість зрозуміти, чи варто брати кредит в цій МФО чи ні.
Сервіс Майкредіт, наприклад, давно працює в Україні і щодня кредитує тисячі клієнтів.
Майкредіт є офіційно зареєстрованою юридичною особою. З документацією в будь-який час можна ознайомитися на сайті. Має високий рейтинг серед користувачів. Тут можна отримати до 10 000 грн на термін до 30 днів з мінімальними переплатами.
В Україні не відрізняється МФО від МКК на законодавчому рівні, хоча подібні відмінності, наприклад, є в Росії. У всякому разі, це спрощує вибір клієнта, куди звертатися і дозволяє орієнтуватися виключно на рейтинг МФО і вигідність угоди.