Як відмовитися від поруки по кредиту в банку?

Статус гаранта в кредитній угоді більш вразливий порівняно з заявником - той, що відповідає, не отримує вигоди, а тільки наражає себе на небезпеку втратити власні гроші. Відповідальність поручителя за несплату кредиту може коштувати йому квартири, машини.

Важливо заздалегідь задуматися:

Виявляється, передбачені варіації, коли можливо законним чином позбутися поруки. У цій статті розглянемо, чи можна відмовитися від поруки за кредитом у банку.

За яких умов можна розірвати договір поруки?

Закон України регламентує ймовірні випадки в Цивільному кодексі. Ст. 559 ЦКУ говорить:

 • Якщо були внесені зміни в кредит-контракт без його відома та згоди (підвищили процентну ставку/часові рамки);
 • Кредитор не пред'явив вимоги в належний час за домовленостями. Якщо не було фіксованого періоду - встановлено 6 місяців з моменту припинення платежів;
 • Було розірвання договору поруки;
 • Відмова від договору поруки за кредитом, якщо його обманом змусили підписати, шахрайські дії з боку інших осіб-учасників;
 • Розірвати договір і зняти поруку за кредитом можна, якщо кредит-договір визнано недійсним (судовими інституціями);
 • Відмовитися бути поручителем, якщо обов'язки були перекладені на іншу фігуру;
 • Заборгованість була передана іншому суб'єкту.

Які документи потрібні, щоб перестати бути поручителем в банку?

Регульоване зняття поручительства за кредитом супроводжується наданням ряду паперів, серед яких:

 • Письмовий протокол (при будь-якому розвитку подій);
 • Рішення суду про обов'язкову виплату;
 • Довідка з бухгалтерії про справляння частини зарплати в рахунок погашення;
 • Папери, що підтверджують нанесення збитків.

Що може перешкодити перестати бути поручителем?

Є перелік ситуацій, коли врятуватися не виходить. Точніше, всі інші, крім зазначених вище. Наприклад, що робити якщо помер позичальник - залишається нести відповідальність далі, бо така практика. Є рідкісні прецеденти, коли через суд вдавалося уникнути виплат. Але це коштує вкладень і немає стовідсоткових гарантій успішного завершення.

Поширена історія - основний позичальник перестає виконувати фінансові домовленості, що означає перекладені борги на плечі відповідача (в частковому/повному розмірі).

Що робити, якщо не вийшло відмовитися від поруки і доведеться виплачувати, а грошей немає?

Перестати бути поручителем в банку не вийшло, і тепер ви шукаєте додаткові кошти на погашення чужої позики? Хороші новини - в сервісі онлайн-кредитування Mycredit мікропозики оформляються в швидкісному режимі за 15 хвилин. Швидкі кредити без довідок і поручителів видаються повнолітнім українцям (безробітним, пенсіонерам, студентам, матерям у декретній відпустці, з поганою КІ, з активними заборгованостями в інших структурах).

Щоб вирішити виниклі труднощі, досить зайти на офіційний сайт компанії, заповнити міні-анкету, ввести номера паспорта, податкового коду, банківської картки. Підвищених запитів до клієнтів не встановлено (без порук, застав, телефонів родичів, інших формальностей і труднощів).