Перший займ - 0%

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
Ваша комісія: 0 грн
До повернення: грн
До:
Головна   Блог   Як проходить стягнення боргів за кредитом?

Як проходить стягнення боргів за кредитом?

31 серпня 2017

Якщо у вас є велика заборгованість по кредиту або пропущений тільки один платіж, важливо знати про те, в яких випадках і коли почнуться телефонні дзвінки з вимогою повернути борг. І що ще може зробити кредитор?

Стягнення заборгованості може здійснюватися внутрішнім колекторським відділом банку або фірмою-посередником. Обидва варіанти є законними, якщо не перевищують допустимі межі: загроза життю і здоров'ю боржника, його родичам; розголошення банківської таємниці; порушення прав приватної власності; фізичне насильство. Останній варіант для України виключений - повернення боргів такими методами заборонений законом. А ось що стосується інших способів, на практиці бувають випадки, коли колектор залякує по телефону в'язницею або розправою, або особисто приїжджає додому з погрозою забрати майно.

Стягнення боргів з боржника факторингової компанією починається з того, що кредит колектори приймають в роботу для того, щоб здійснювати примусове стягнення боргу за кредитним договором від імені банку і отримують за це комісію, або викуповують борг повністю і тоді відбувається заміна кредитора.

Якщо хвилює питання про те, з яким простроченням банк вже починає відмовлятися від клієнта, тут все вирішується індивідуально і залежить від стратегії роботи. Один банк може віддати договір з пропущеними 3 місяцями оплати, інший - тільки після 12. Чим більше термін, тим сильніше ймовірність того, що клієнт взагалі не збирається йти на контакт і повертати борг.

Причини неповернення боргу:

  • Стан здоров'я;
  • Втрата роботи або банкрутство в бізнесі;
  • Виїзд за кордон на постійне місце проживання;
  • Виїзд на заробітки;
  • Непередбачені витрати;
  • Кредит брався для 3-ї особи, з яким клієнт вже не спілкується;
  • Економічна криза в країні;
  • Принципова невиплата в зв'язку з непорозумінням із кредитором (нарахування занадто великих відсотків, комісій тощо);
  • Шахрайство.

Але незалежно від серйозності причини, обставини не звільняють від юридичної відповідальності і не впливають на виплату заборгованості. Єдине, про що можна попросити банк, це про відстрочку на деякий час. У будь-якому випадку, головне виходити на контакт з співробітниками, намагатися пояснити причину і намагатися частково вносити суми на рахунок. Навіть 200 грн при боргу 20000, які клієнт вносить щомісяця в день зарплати будуть доказом бажання виправити ситуацію, ніж порожні обіцянки погасити «все відразу через пару місяців». Як вибивають борги в Україні? Є багато різних варіантів, крім подачі позову в суд. Такі варіанти набагато швидші і ефективніші. Розглянемо їх докладніше.

Стягнення боргу через розсилку поштових листів

Адреса реєстрації обов'язково фіксується на момент подачі заявки і в разі, якщо вона змінилася, позичальник повинен обов'язково повідомити про це кредитора. Чому особам без реєстрації відмовляють у видачі позики? Тому що, крім як досудових методів стягнення, при подачі позову в суд в заяві обов'язково вказується адреса відповідача, за якою надсилається повістка і копії всіх документів. У разі, якщо адреса не вказана, провадження у справі не буде відкрито.

Лист - найменш ефективний метод, коли проводиться стягнення кредитних боргів при великому терміні прострочення, тому що не завжди має пряму контактність і його текст раз від разу повторюється, від чого втрачає переконливість. Крім того, лист не ефективний і при оплаті боргу, так як з моменту відправки документа і до моменту отримання може пройти 3-10 днів, а за цей період сума змінюється і клієнту, який вирішив сплатити заборгованість за сумою з листа, все одно доведеться доплачувати після.

У ситуаціях, коли позичальник давно не проживає за вказаною адресою, лист повністю втрачає ефективність. Однак якщо він потрапляє в руки родичам, які не знали про проблеми, є ймовірність того, що заборгованість буде погашена саме з їх допомогою.

Стягнення боргів шляхом SMS-повідомлень

У разі якщо боржник не змінив номер мобільного телефону і є контактним, SMS-повідомлення вважається ефективним, хоча і дорогим інструментом роботи. Споживчий кредит з проблемами за допомогою SMS оплачується швидше, так як клієнт особисто бачить повідомлення, актуальну суму. SMS дозволяє встановити зв'язок не тільки з клієнтом, але і з 3-ми особами, які можуть допомогти знайти боржника або нагадати йому про оплату. Робота з 3-ми особами призводить до некомфортної для людини ситуації, коли всі навколо знають про її борг.

Стягнення боргу шляхом телефонних переговорів

Телефонний дзвінок залишається найефективнішим інструментом впливу, коли банк або фірма-посередник проводить стягнення боргів по кредитах з фізичних осіб. Дзвінки можуть здійснюватися клієнту особисто, родичам, знайомим, колегам, начальнику, сусідам. Такий метод маніпуляції ставить людину в незручне становище перед оточуючими і разом з постійним психологічним тиском дозволяє провести швидке і ефективне стягнення боргу по кредиту. Дзвінки можуть здійснюватися в будь-який час доби і день тижня, з різних номерів і по кілька разів на день до тих пір, поки співробітники не домовляться про оплату.

Не варто намагатися міняти номер - його дізнаються. Не варто також блокувати номери співробітників і вносити їх в чорний список - вони змінюються і дозвон здійснюється не з особистого мобільного стаціонарного номера, а через сучасні телефонні технології, які дозволяють забезпечити велику кількість мобільних і стаціонарних номерів для вихідної лінії. Якщо ж вам не дають спокою 24 години на добу 7 днів на тиждень, то ви зобов'язані знати, куди скаржитися, якщо дзвонять колектори.

Примусове стягнення боргу - можливо чи ні?

Звичайно, можливо. Для банку будь-який борг - це гроші і відповідальність перед НБУ. Тому ситуація, коли про борг забули - неможлива. Залежно від кількості днів прострочення застосовують ті чи інші способи, щоб провести стягнення боргу за договором позики та при серйозному простроченні кредитор має право звернутися з позовом до суду. Державні виконавці мають на користь кредитора заарештувати і продати з прилюдних торгів майно (будинок, квартиру, машину, техніку, мобільні телефони, і т.п.).

Що говорить Закон?

У законодавстві України такого поняття як «колекторська фірма», немає. Тому такі підприємства реєструються як звичайні юридичні особи, факторингові компанії і працюють з банками за договором факторингу. Головне, не розголошувати в роботі банківську таємницю і не загрожувати здоров'ю або життю боржника.

Що робити боржнику?

Звичайно, краще не допускати проблемних ситуацій. Але, якщо борг вже є, потрібно зрозуміти, що виплачувати його все одно доведеться. І чим раніше це зробити, тим більше грошей і нервів вдасться заощадити.

Намагатися боротися з колекторами-співробітниками, не відповідати на дзвінки або говорити про те, що у вас маленький борг, а у решти боржників «є набагато більше» - безглуздо. Банк не має законного права «забути» про боржника і не повернути гроші. Тому краще хоча б частково погашати заборгованість і спробувати взяти гроші для погашення кредиту в іншому банку. Реструктуризація боргу також може стати виходом із ситуації. А якщо сума не така велика, можна взяти кредит онлайн від Майкредіт і закрити прострочення, щоб позбутися від докучливих дзвінків.

Рішення за 20 хвилин!  Ви отримаєте гроші в 00:00
З Днем народження! Ваш подарунок - знижка по промокодом My_BDay35
Гаряча знижка - % за бонусною програмою!

Інформація про кредит:

Ви берете: грн
На термін: днів
До повернення: грн
До:
Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Корисні статті

Шукайте унікальні промокоди на знижку в соціальних мережах

Отримати кредит
Георгій з Херсона тільки що отримав кредит на 2500 грн.
Злата з Тернополя щойно подала заявку на 700 грн.
Яна з Обухова тільки що подала заявку на 8000 грн.
Данило з Черкас щойно отримав кредит на 1500 грн.
Вероніка з Павлограда тільки що подала заявку на 4000 грн.
Євгенія з Новомиргорода тільки що отримала кредит на 3000 грн.
Борис з Сум тільки що подав заявку на 1500 грн.
Тамара з Харкова тільки що подала заявку на 800 грн.
Владислав з Карлівки тільки що подав заявку на 2700 грн.
Жанна з Києва тільки що отримала кредит на 2500 грн.
Інна з Олександрії тільки що отримала кредит на 6350 грн.
Антон з Дніпра тільки що подала заявку на 1500 грн.
Лілія з Умані тільки що отримала кредит на 4500 грн.
Євген з Броварів тільки що подав заявку на 500 грн.
Людмила з Києва тільки що подала заявку на 1400 грн.
Марк зі Львова тільки що отримав кредит на 800 грн.
Святослав з Харкова тільки що подав заявку на 1500 грн.
Оксана з Вінниці тільки що отримала кредит на 2000 грн.
Руслан з Полтави щойно подав заявку на 400 грн.