Способи погашення кредиту (схеми)

shema-pogashenia

Приходячи в банк, людина в першу чергу замислюється про процентну ставку і схвалення заявки. Про різні види платежів багато людей і не підозрюють. Але люди, які знають про те, що платежі можуть змінюватися, цікавляться, як вигідніше сплачувати борги.

Спочатку здається, що визначитися і обрати відповідний варіант, дуже просто. Але за умови, що зіставляти потрібно безліч показників, таких, як початковий внесок, комісії, щомісячні оплати тіла і пені, прийняти остаточне рішення може стати справжньою проблемою.

Існують наступні схеми погашення кредиту:

 • аннуїтетна;
 • класична;
 • диференційована;
 • булітна.

Найчастіше пропонуються перші два типи і обирати доводиться між ними. Але насправді їх існує більше, і важливо трохи розбиратися в цьому, даючи собі можливість економити. Варто вивчити переваги і зрозуміти вигідні моменти.

Класична схема погашення кредиту

Особливість її в тому, що відсотки щомісяця будуть нараховуватися на залишкову суму невиплачених коштів. На початку терміну розміри платежів вище, але з кожним новим періодом вони зменшуються. До переваг системи відносять обсяг платежів, який знижується, і, відповідно, зниження навантаження на бюджет.

Зацікавить тих, хто:

 • не впевнений в майбутніх доходах, особливо в разі, коли це довгострокове кредитування і позика чимала;
 • має нестабільний прибуток в певні періоди. За таким типом тіло позики може бути погашеним за кілька місяців, що значно розвантажить бюджет в наступному;
 • хоче скоротити переплати. Нарахування здійснюються на заборгованість, що залишилася.

Ануїтетна схема погашення кредиту

Ануїтетний спосіб погашення кредиту означає, що платежі мають однаковий розмір весь термін дії договору. Під час внесення перших в них будуть переважати відсотки, в середині вони порівнюються, а в останні місяці користувач гасить основний розмір заборгованості.

Головна перевага в тому, що щомісячні виплати фіксовані, і не потрібно кожного разу звертатися за розрахунками.

Подібний крок вигідний тим, хто:

 • має невеликий прибуток, і класична схема погашення кредиту для нього важка;
 • хоче знизити напругу на початку терміну;
 • хоче заздалегідь планувати бюджет сім'ї, і певний платіж йому зручний;
 • планує скористатися тим, що обсяг першого внеску залежить від дня оформлення позики.

Цей пункт означає, що після укладення угоди та сплати всього необхідного (витрати на нотаріуса, оплати страховки, квитанцій при постановці на облік в МРЕВ, якщо це кредит на авто), у позичальника будуть певні фінансові складнощі. І, оформлюючи заявку в кінці місяця, він автоматично знижує перший платіж.

Диференційована схема

Такий тип означає, що з кожною новою виплатою розмір щомісячного внеску знижується. Ця форма, найчастіше, використовується при:

 • оформленні кредиту на квартиру;
 • довгостроковому кредитуванні;
 • бажанні знизити навантаження в наступні місяці.

Булітна схема

Розглядаючи способи погашення кредиту, варто згадати і булітну. Вона означає, що спочатку сплачуються лише відсотки, а після цього починається внесення заборгованості.

Оформлюючи короткостроковий кредит, та й будь-який споживчий, її практично не використовують.

Її переваги:

 • сплачуючи відсотки частинами, позичальники зменшують навантаження;
 • повернення заборгованості є цілком можливим в будь-який час;
 • вносити кошти можна частинами достроково, пропорційно зменшуючи нарахування.

Схема погашення кредиту використовується при укладанні договорів з великими компаніями, ним користуються невеликі кредитні організації та лихварі.

Які схеми погашення пропонують банки України?

У банківських структурах, як правило, доступні форма погашення кредиту - класична та ануїтет. Коли пропонуються обидва варіанти, заявник має право обирати, чи повертати борг рівними сумами протягом усього періоду, або знизити навантаження надалі, роблячи основні виплати спочатку. У таблиці нижче зібрані позиції, які висувають популярні банки України.

Банк Класична Ануїтетна Диференційована Булітна
Кредобанк + + - -
Піреус + + - -
Ощадбанк + + - -
Укргазбанк + + - -
Банк Південний + + - -
Полтава-Банк + + - -

Способи погашення кредиту в МФО

Звертаючись за необхідною сумою не в банк, а в МФО, люди отримують можливість запросити кредит онлайн. У будь-якому випадку, повернення фінансів є обов'язковою умовою.

У договорі чітко прописується обсяг основного боргу і відсотків за користування. Він може змінюватися з плином часу, збільшуючи навантаження спочатку, і знижуючи розміри виплат в наступні періоди, або бути однаковим весь час. Для зручності клієнтів на сайті завжди є калькулятори, що дозволяють прорахувати всю суму боргу і зрозуміти майбутні витрати.

Більшість мікрофінансових компаній пропонують короткі позики - до 30 днів, відповідно тут поширений типовий вид оплати.

МФО Класична Ануїтетна Диференційована Булітна
MyCredit + + - -
Moneyveo + - - -
CCloan + - - -
CreditUp + - - -
MoneyBoom + - - -

Який спосіб погашення кредиту більш вигідний для позичальника і чому?

Однозначної відповіді на таке питання не існує, оскільки потреби у всіх різні. Якщо порівнювати класичний варіант і ануїтет для довгострокових позик, обсяги переплат будуть значно відрізнятися. За п'ятнадцять років виплати за ануїтетною схемою погашення кредиту будуть приблизно в півтора рази більше, хоча на перший погляд саме ця форма здається найбільш зрозумілою і простою.

Обирати способи погашення споживчого кредиту важливо в залежності від мети і обсягу позики, періоду активності договору позики і вашої платоспроможності, зваживши всі можливі наслідки.

Ми рекомендуємо попередньо читати всі умови і нюанси, консультуватися з кредитним експертом, а якщо оформляєте довгостроковий кредит - то і з юристом. Це допоможе уникнути будь-яких заковик, непорозумінь і забезпечить безпечне кредитування.

Залиште свій коментар
Будь ласка, введіть Ваше ім`я
Будь ласка, введіть Ваш коментар
captcha=feedback
Введіть символи